Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Demirören’e 750 Milyon Dolarlık Kredinin Bedeli Ağır Oldu

Doğan Medya'yı satın almak için Ziraat Bankası’ndan milyon dolarlık kredi alan Demirören, borcunu ödeyemediği için çoğu medya kanalını devretmek zorunda kaldı.
Demirören’e 750 Milyon Dolarlık Kredinin Bedeli Ağır Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Demirören Medya grubu, sahibi olduğu basın kanallarını Aydın Doğan’dan 2018 yılında satın almak için Ziraat Bankası’ndan çektiği 750 milyon dolarlık krediyi geri ödeyemediği için mülklerini devretmeye başladı. Son gelişmelere göre İstanbul’un Eyüpsultan ilçesindeki Kemer Country’nin golf sahalarının Demirören Grubu’nun borçlarına karşılık Ziraat Bankası’na geçmesinin ardından Bağcılar’da yer alan mülklerin de bankaya geçmesi için protokol imzalandı.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Ziraat Bankası A.Ş. ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. arasında gayrimenkul devri ve proje geliştirilmesine dair iş birliği protokolü gerçekleştirildi.

Ziraat Bankası ile Demirören Medya arasında imzalanan protokolde, CNN Türk, Kanal D ve Hürriyet gazetesi başta olmak üzere İstanbul-Bağcılar’daki mülkler Ziraat Bankası’na geçti.

Taşınmazların mülkiyetlerinin bankaya devrinin yapılacağı tarihe ilişkin bilgi paylaşılmadı.

Golf Sahaları da El Değiştirmişti

Demirören Grubu’nun kredi borçlarının karşılığında İstanbul Eyüpsultan’daki yeşil alan içerisinde yer alan Kemer Country’nin golf sahaları da Ziraat Bankası’na devredilmişti.

GCM Yatırım Banner

Ancak alanda iş makineleriyle kazı çalışmaları başlatıldığında mahalle sakinleri yeşil alanın korunması için ayaklanmış, konu mahkemeye taşınmıştı. Mahalleli haklı görülmüş ve çalışmalar için yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.