Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DASK’ın Hasar Ödemeleri 2,5 milyar TL’ye Çıktı

Zorunlu afet sigortası olan vatandaşlar deprem sonrası DASK’a başvurularını sürdürüyor. Depremin ardından geçen bir ayda hasar ödeme tutarı 2,5 milyar TL’ye ulaştı.
DASK’ın Hasar Ödemeleri 2,5 milyar TL’ye Çıktı
Yorum

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), deprem sonrası afetzedelere ödenen tazminat tutarlarını ve gelen başvuruları haftalık olarak açıklamaya devam ediyor. Yapılan son açıklamada depremin dördüncü haftasında 1,1 milyar TL tutarında yapılan ödemelerin bu hafta itibarıyla 2,5 milyar TL’ye ulaştığı bildirildi.

DASK’tan yapılan açıklamada, yaşanan deprem felaketi sonrası vatandaşlara destek olmak için afet sigortası olanların ödemelerinin hızlı bir şekilde yapılmaya devam edildiği söylendi.

Afet sigortası kapsamında depremzedelere bugün itibarıyla 2 milyar 51 milyon 353 bin 256 TL hasar ödemesi yapıldığı açıklandı.

6 Şubat tarihli depremlerin ardından depremzedelerin DASK’a yaptığı başvuranların artarak devam ettiğine dikkat çekildi.

Depremin birinci ayından DASK’a yapılan hasar ihbar sayısının 326 bin 895 rakamına ulaştığı belirtildi.

Açıklamada, “DASK olarak öncelikli ve tek amacımız, en hızlı şekilde sigortalılarımızın tazminatlarını ödemektir. Bu doğrultuda konutlarında hasar bulunan vatandaşlarımızın ihbar kanallarımızdan herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın bize ulaşabileceklerini hatırlatmak isteriz” ifadesine yer verildi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu