Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CVK Maden’in Dahil Edildiği BIST Endeksleri Açıklandı

Borsa İstanbul, yarından itibaren borsada işlem görmeye başlayacak olan CVK Maden paylarının hangi endekslerin kapsamına girdiğini açıkladı.
CVK Maden’in Dahil Edildiği BIST Endeksleri Açıklandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen hafta halka arz edilen ve talep toplama işlemleri gerçekleşen CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. payları yarından itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da CVKMD koduyla işlem görmeye başlayacak.

13.04.2023 tarihinden itibaren 105 TL baz fiyatla borsada yatırımcısı ile buluşacak olan şirket hisseleri için Borsa İstanbul’dan yeni bir açıklama geldi.

Şirket paylarının dahil edileceği endeksler açıklanırken, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 42.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 20 olarak dikkate alınacağı belirtildi.

Kaynak: KAP

Buna göre CVK Maden payları 13.04.2023 tarihinden itibaren BIST tüm (XUTUM), BIST tüm-100 (XTUMY), BIST Yıldız (XYLDZ), BIST halka arz (XHARZ), BIST katılım tüm (XKTUM), BIST sınai (XUSIN), BIST madencilik (XMADN) ve BIST Bursa (XSBUR) endekslerinde yer alacak.

6-7 Nisan tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleşen şirketin halka arzına 1.470.906 yatırımcı başvururken, yurt içi bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının ortalama olarak 4,28 katı kadar talep geldi. halka arz büyüklüğü ise 882.000.000 TL oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu