Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi Küresel Ligin Zirvesine Çıkaracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'da gerçekleştirilen toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi Küresel Ligin Zirvesine Çıkaracağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu, Abide Kavşağı İlave Köprü Viranşehir Pompaj Sulaması 1. ve 2. Kademe ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Cumurbaşkanı Erdoğan geride kalan 20 yılda asırlık eser ve hizmetlerle altyapısını kuran, özgüvenini kazanan Türkiye’nin artık kararlarını kendi iradesiyle vermekte atılımlarını kendi gücüyle gerçekleştirdiğini söyledi. Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını ifade etti.

Erdoğan: Türkiye’yi Zirveye Çıkaracağız

Dünyanın salgından savaşa kadar pek çok krizin pençesinde kıvrandığı bir dönemde Türkiye’nin sadece altyapısının gücünü ispat etmekle kalmadığını aktaran Erdoğan, Türkiye Yüzyılı’nı inşa etme kabiliyetini de dost düşman herkese kabul ettirdiklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının devamında, “Hedeflerimize dudak bükerek bakanlar gerçeği kabullenmek zorunda kalıyorlar, Türkiye’yi küresel ligin zirvesine çıkaracağız” ifadelerini kullandı. Bin yıl önceki hesaplaşmayı tekrarlamak isteyenler olduğunu ve ruhunu satılığa çıkarmış alçaklara en güzel yanıtı birlik ve beraberlikle verdiklerini söyledi.

Şanlıurfa’ya toplam 70 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptıklarını aktaran Erdoğan, genç nüfusu sebebiyle Şanlıurfa’daki konut ihtiyacının diğer illere göre daha hızlı arttığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’ya bugüne kadar toplam 70 milyar liralık kamu yatırımı yaptıklarını belirterek, Ceylanpınar ve Akçakale’ye doğal gaz arzına bugün başlayacaklarını, Harran ve Halfeti’ye de bu ay içinde doğal gaz vereceklerini söyledi.

‘Şanlıurfa Yenilenebilir Enerji Merkezi Olacak’

Şehirdeki güneş enerji sistemleri yatırımlarını özel olarak teşvik ettiklerini aktaran Erdoğan, “6 ilmizde tarımsal sulama amaçlı elektrik tüketimine son 4 yılda 3 milyar liranın üzerinde destek verdik. Çiftçilerimizin kullandığı elektriği maliyetinin yarısında vermek için devletimiz 15 milyar liralık yükü üstleniyor.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan sözlerinin devamında yeni bir müjde daha vererek, Şanlıurfa’nın verimine verim katmak için yenilenebilir enerji endüstrisi bölgesi kurduklarını söyledi. Bu proje ile Şanlıurfa’yı en büyük yenilenebilir enerji merkezlerinden biri haline getireceklerini sözlerine ekledi.

Türkiye Ekonomi Modeli ile sıkıntıları geride bırakacaklarını belirten Erdoğan, “Ülkemizi en büyük 10 ekonomi arasına sokacağız.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.