Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Kullanıcılardan USDT’yi USDC’ye Çevirmelerini İstiyor

Coinbase borsası kullanıcılardan stablecoin olarak USDC’yi kullanmalarını talep etti. Detaylar haberde…
Coinbase Kullanıcılardan USDT’yi USDC’ye Çevirmelerini İstiyor
HABER GİRİŞ

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, kullanıcılara stablecoin olarak USD Coin’i (USDC) tercih etmelerini önerdi. USD, Circle tarafından çıkarılan bir stablecoin’dir ve Coinbase’in ortaklığı bulunuyor. Borsa ayrıca bu işlemi yapacak kullanıcılardan komisyon almayacağını belirtti.

Borsadan yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz birkaç haftadaki olaylar, bazı stablecoinleri teste tabi tuttu ve güvenli bir uçuş gördük. USD Coin’in (USDC) güvenilir ve itibarlı bir stablecoin olduğuna inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Coinbase, bugünden itibaren küresel perakende müşterilerinin USDT’yi USDC’ye dönüştürme ücretlerinden feragat ettiğini söyledi. Zincir üstü veriler, USDT’nin Coinbase’de en çok işlem gören üçüncü dijital varlık olduğunu ve şu anda 99 sentten işlem gördüğü borsadaki hacmin yüzde 5’ini temsil ettiğini gösteriyor .

FTX’in çöküşünden günler sonra, Tether (USDT) 93 sente kadar düşmüş ve bu durum piyasada endişe yaratmıştı. Borsalardaki ticaret çiftlerinin çoğu 1 dolara geri döndü, ancak Binance’teki bazı çiftlerin 99 sentten işlem görmeye devam ettiği görülüyor.

Eylül sonunda , Tether’e New York’taki ABD’li bir yargıç tarafından USDT’nin desteklenmesiyle ilgili mali kayıtlar hazırlaması emredildi. Son zamanlarda Binance, müşteri varlıklarını otomatik olarak kendi stablecoin’i BUSD’ye çevirerek USDC’yi desteklemeyi bırakmıştı.

GCM Yatırım Banner

Tether belirli zaman aralıkları ile rezervlerinin karşılığı olmadığı suçlamaları ile karşı karşıya kalıyor. Şirket ise bu iddiaları kabul etmiyor ve 3 aylık bilançolarının bağımsız denetim firmaları tarafından kontrol edildiğini belirtiyor.

CoinMarketCap verilerine göre Tether, 65 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük stablecoin konumunda. Onu 46 milyar dolar ile Binance USD (BUSD) ve 42 milyar dolar ile USD Coin (USDC) takip ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın