Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether Rezervlerinin Yetersiz Olduğu İddialarına Yanıt Verdi

Stablecoin ihraççısı Tether, Wall Street Journal’de, rezervlerinin yetersiz olduğuna dair yer alan makaleye yanıt verdi. Ayrıntılar geliyor…
Tether Rezervlerinin Yetersiz Olduğu İddialarına Yanıt Verdi
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasının en büyük stablecoin ihraççısı Tether, geçmiş yıllardan bu yana rezervlerine dair çeşitli iddialar ile karşı karşıya kalıyor. Şirketin dolar rezervlerinin yetersiz olduğu belirtiliyor.

Son olarak Wall Street Journal’de benzer iddiaların yer aldığı bir makale yayımlandı. Rapor Tether rezervlerinde belirsizlikler olduğunu savunuyor. Tether ise bu iddialara yanıt verdi.

Şirketten yapılan açıklamada, makalede doğrulanmamış veriler olduğuna ve Tether’in halka şeffaf ve dürüst bir şekilde ilettiği çalışmaları itibarsızlaştırmayı amaçladığına yer verildi. Firma ayrıca geçtiğimiz günlerde bağımsız denetim firması BDO tarafından yapılan anlaşmayı hatırlattı.

Raporda 3 aylık bilançoların güvensiz bir varlık olduğu varsayımının, ABD Hazinelerinin son birkaç on yıldır dünya çapında önde gelen güvenli varlık olduğu uzun süredir devam eden gerçeğiyle tamamen çelişmekte olduğuna yer verildi.

Tether’in kar etmediğine dair söylemlerin de doğru olmadığını belirten şirket, konsolide rezervler raporunun hiçbir zaman özkaynak açıklamadığını vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Tether’den Şeffaflık Vurgusu

Stablecoin ihraççısı ayrıca piyasadaki en dürüst ve şeffaf stablecoin olduğu konusunda ısrar ediyor ve resmi bir denetimin olmaması konusundaki eleştirilere rağmen Ocak ayından itibaren aylık tasdik sağlayacağına söz veriyor.

Stablecoin’ler, 18 milyar dolarlık piyasa değeri ile adeta yok olan TerraUSD’nin (UST) çöküşünün ardından bu yıl hem düzenleyiciler hem de yatırımcılar tarafından daha fazla inceleme altına alındı

Tether geçtiğimiz günlerde paylaştığı rezerv raporunda, son 3 ayda yüzde 30’un üzerinde artış bildirmişti. CoinMarketCap verilerine göre 67 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip Tether, marketin üçüncü sırasında bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın