Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether Rezervleri Son 3 Ayda Yüzde 30’dan Fazla Arttı

Stablecoin ihraç eden Tether, bağımsız denetçi BDO tarafından onaylı rezerv raporunu paylaştı. Ayrıntılar geliyor…
Tether Rezervleri Son 3 Ayda Yüzde 30’dan Fazla Arttı
HABER GİRİŞ

Piyasa değeri olarak en büyük stablecoin olan Tether, geçtiğimiz günlerde rezervlerine ilişkin güvenli raporları paylaşmak adına, bağımsız denetçi firması BDO ile anlaşma yapmıştı.

Yapılan anlaşmanın ardından, 30 Haziran 2022 itibarıyla Tether tarafından konsolide rezerv raporu paylaştı. Rapor bağımsız denetçi firma tarafından onaylı olarak aktarıldı.

Nakit ve Banka Mevduatları Arttı

Şirket ticari kağıt varlıklarının yüzde 58 düşüşle 8,5 milyar dolara düştüğünü bildirdi. Raporda ticari kağıtların Ağustos ayı sonunda 200 milyon dolara ve yıl sonundan önce sıfıra düşeceği beklentisine yer verildi.  Tether ayrıca nakit ve banka mevduatlarını bu dönemde yüzde 32 oranında artırdı.

Rapor şirketin ticari senet yatırımlarında devam eden bir azalmaya işaret ediyor ve ikinci çeyrekteki piyasa kapitülasyonuna rağmen varlıkların, borçları aştığını gösteriyor. Tether’in konsolide toplam aktiflerinin en az 66.4 milyar dolar seviyesinde olduğu açıklandı.

Şirketin elinde bulunan ancak hazine cüzdanında olmayan dijital tokenlerle ilgili konsolide tutarın 226 milyon dolar olduğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner

CoinMarketCap verilerine göre Tether, 67,5 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük stablecoin konumunda. Onu 52 milyar dolar ile USD Coin ve 18,5 milyar dolar ile Binance USD takip ediyor.

Tether CTO’sundan Rapor Açıklaması

Tether CTO’su Paolo Ardoino açıklanan raporun ardından, “Piyasadaki lider stablecoin olarak rolümüzü sürdürmeye tamamen kararlıyız” açıklamasını yaptı.

Tether’in faydasının rezervlerinin şeffaflığı ile desteklenmeye devam ettiğini belirten Ardoino, “Şeffaflığa ve topluma olan bağlılığımız, şirketin temel değerlerinin uzun süredir devam eden bir ayağıdır ve bir pazar lideri olarak sorumluluğumuzla uyumludur.” ifadelerini kullandı.

Ardoino dünyanın önde gelen muhasebe firmalarından biri olan BDO ile iş birliği yaparak bağlılıklarını gösterdiklerini ve gelecekteki stablecoin standardının belirlenmesine kendilerini adadıklarını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.