Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Circle Stablecoin’i USDC’yi Arbitrum Ağında Başlattı

Stablecoin ihraççısı Circle, USDC'yi yerel olarak Arbitrum ağında başlattığını bildirdi. Detaylar geliyor...
Circle Stablecoin’i USDC’yi Arbitrum Ağında Başlattı
Yorum

Stablecoin ihraççısı Circle tarafından açıklamada, USDC’yi Katman 2 ekosisteminde resmi sürüm haline getirecek ve daha önce köprülenmiş olan likiditenin yerini alacak olan Arbitrum’da başlattığını söyledi.

Circle, yerel USDC’nin faydaları arasında köprüden çekilme gecikmelerini ortadan kaldırmak için yeni desteğin ve kurumsal giriş ve çıkış olasılığının yer aldığını bildirdi. Duyuruya göre resmi lansman 8 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Stablecoin ihraççısı, USDC’nin blok kaşifler üzerindeki Ethereum köprülü sürümünün “USDC.e” olarak yeniden adlandırılacağını söyledi. Açıklamada Arbitrum Vakfı’nın zaman içinde köprülü USDC’den yerel USDC’ye sorunsuz bir likidite geçişi sağlamak için ekosistem uygulamalarıyla birlikte çalışacağı belirtildi.

Arbitrum Köprüsü’nde acil bir değişiklik olmayacağı ve USDC ile Ethereum arasında köprü kurmak için normal şekilde çalışmaya devam edeceği kaydedildi. Circle, USDC’nin piyasaya sürülmesinden sonra Çapraz Zincir Aktarım Protokolünü Katman 2 ağına getirmeyi planlıyor.

Vakıf, Arbitrum Köprüsü’ne entegrasyon üzerine, USDC’nin yerel olarak Ethereum’a birkaç dakika içinde hareket etmesini sağlayacağını belirtti. Circle geçen ay Avalanche ağında Euro Coin sabit para birimini piyasaya sürdü ve geçen yıl Ethereum’da ilk lansmanın ardından varlığı destekleyen ikinci blok zinciri oldu.

Kripto para yatırıcılarının gözde altcoinlerinden Arbitrum (ARB) yazım itibarıyla 1.4 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 1.15 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%