Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Circle Japonya’da Düzenlemelere Uygun Stablecoin Çıkarmayı Planlıyor

Circle CEO'su Jeremy Allaire, stablecoin'leri yöneten yeni kuralların yürürlüğe girmesi nedeniyle ülkedeki ortaklıklara ilgi duyduklarını söyledi.
Circle Japonya’da Düzenlemelere Uygun Stablecoin Çıkarmayı Planlıyor
HABER GİRİŞ

Ödeme hizmetleri şirketi Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, istikrarlı paraları yöneten yasanın 1 Haziran’da yürürlüğe girmesi nedeniyle Japonya’da bir stablecoin çıkarma planını açıkladı.

Allaire, stablecoin’lerin sınır ötesi ticaret, döviz işlemleri ve küresel ticaret için daha yaygın bir şekilde kullanılması durumunda Japonya’nın son derece büyük bir pazar haline geleceğini söyledi.

Japonya’nın stablecoin düzenlemesinin hükümet ve Finansal Hizmetler Ajansı’nın tarafından atılan en önemli adım olduğunu belirten Allaire, bunun Japonya’yı denizaşırı stablecoin’lerin kullanımı için bir çerçeve oluşturan ilk ülkelerden biri haline getirdiğini ifade etti.

Circle’ın geçen ay ziyaret ettiği Japonya’daki ortaklıklarla ilgilendiğini söyledi. Japonya’nın gözden geçirilmiş Ödeme Hizmetleri Yasası, yasal ihale tarafından desteklenen stablecoin’leri bir “elektronik ödeme yöntemi” olarak onaylıyor ve ihraçlarına izin veriyor.

Düzenleme ile stablecoin ihraç edenlerin katı kurallara uyması gerekiyor. Stablecoin’ler, yen’e veya diğer yasal ödeme aracına sabitlenmeli ve sahiplerine bunları itibari değerinde kullanma hakkını garanti etmelidir.

GCM Yatırım Banner

Bu varlıkları yYalnızca lisanslı bankalar, kayıtlı para transfer acenteleri ve tröst şirketleri gibi lisanslı finansal kuruluşlar stablecoin ihraç edebilecek. Ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı, geçen yıl Aralık ayında denizaşırı sabit paralara yönelik yasağı kaldırmak için harekete geçti .

Circle kısa süre önce Singapur’da dijital ödeme belirteci hizmetleri, sınır ötesi para transferi hizmetleri ve şehir devletinde yerel para transferi hizmetleri sunmasına izin veren bir Büyük Ödeme Kuruluşu (MPI) lisansı almıştı.

Mitsubishi UFJ Trust ve Banking Corporation, Progmat adlı kendi stablecoin platformunu çıkarma planlarını duyururken, büyük Japon finans kurumları stablecoin’leri araştırıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.