Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin’in Bir Şehrinde Hükümet Destekli Metaverse Platformu Başlatıldı

Hükümet destekli metaverse platformu, Çin'deki akademik kurumların ve işletmelerin kaynaklarını birleştirmeyi ve desteklemeyi amaçlıyor.
Çin’in Bir Şehrinde Hükümet Destekli Metaverse Platformu Başlatıldı
HABER GİRİŞ

Çin’in Jiangsu Eyaletinin başkenti Nanjing Şehri, Çin Blockchain Teknolojisi ve Uygulama İnovasyon Platformunun açılışını gerçekleştirdi. Hükümet destekli platform, ülke genelinde metaverse araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmeyi ve ilerletmeyi amaçlıyor.

Yeni kurulan devlet destekli kuruluş, Nanjing Bilgi Bilimi ve Teknolojisi Üniversitesi (NUIST) tarafından yönetiliyor. Platform, Çin anakarasındaki çeşitli akademik kurumları ve blockchain ile ilgili şirketleri temsil eden kurucu üyelerden oluşuyor.

Geliştirilen platform, metaverse ile ilgili alanlarda araştırma çabalarını güçlendirerek Çin’deki akademik kurumların ve işletmelerin kaynaklarını bir araya getirilmesini amaçlıyor.

Metaverse, tüm sanal dünyaları, artırılmış gerçekliği ve sanal gerçeklik deneyimlerini kapsayan sanal bir evren olarak tanımlanıyor Bu evrende kullanıcılar birbirleriyle ve bilgisayar tarafından oluşturulan ortamlarla gerçek zamanlı olarak etkileşime girebiliyor.

Nanjing, diğer Çin şehirleriyle birlikte, ülkenin metaverse gelişiminde önemli bir konum almak için yarışıyor. Şehir Şubat ayında, 2025’in sonuna kadar yıllık gelirleri 19,13 milyar doları aşan gelişen bir endüstri yaratmayı amaçlayan metaverse stratejisini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Nanjing’in güney bölgesinde, Şangay şehri aktif olarak metaverse çalışmaları yürütüyor. Metropol, metaverse endüstrisinin 2025 yılına kadar yıllık gelirinin 49,6 milyar dolara ulaşmasını tahmin ediyor.

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi Çin, kripto para birimleri ve NFT’ler konusunda katı düzenlemelere sahip olsa da, ülke dijital finansını yönlendirmede metaverse de dahil olmak üzere Web3 teknolojilerinin dönüştürücü gücüne inanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.