Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin Kripto Raporu Ortaya Çıktı! Bu Para Birimleri Yükselebilir!

Çin kripto medyası TechFlowPost'un yakın tarihli bir raporuna göre Asya'da Çince konuşan kripto toplulukları arasında üç blok zinciri öne çıkıyor. Detaylar...
Çin Kripto Raporu Ortaya Çıktı! Bu Para Birimleri Yükselebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çin kripto medyası TechFlowPost’un yakın tarihli bir raporu, topluluk tarafından tercih edilen kripto projelerinin ve tokenların ayrıntılarını derledi. 29 Mayıs’ta yayınlanan rapora göre Asya’da 21 milyondan fazla Çince konuşan kullanıcı var ve en çok tercih edilen projeler Ethereum, Arbitrum ve BNB Zinciri ekosistemleriyle ilgili.

Rapora dair dikkat çekenler şöyle sıralanıyor:

  • Çince konuşan kullanıcılar Ethereum, Arbitrum ve BNB zincirini ilk üç protokol arasında sıraladı.
  • DeFi (merkeziyetsiz finans) protokolleri ve NFT’lerle ilgili tokenlar, Çin kripto anlatısında en sıcak kategoriler arasında yer alarak olarak dikkat çekti.
  • Çin merkezli yatırımcılar ve risk sermayedarları, diğer protokollerin yanı sıra Galxe’nin GAL, 1INCH, The Graph’ın GRT tokenı, AVAX, DOT ve Filecoin’e sermaye aktardı.

Çin Kripto Topluluğu, Bu Zincirlerdeki Projeleri Destekliyor

Peki, rapordan elde edilen verilere göre Ethereum, Arbitrum ve BNB zinciri protokollerinin, Çin kripto topluluğu için en çok tercih edilen protokoller olması yatırımcılar için ne ifade edebilir?

Uzmanlar, Hong Kong düzenleyici kurumunun, kripto kapısını Haziran ayı itibarıyla bireysel yatırımcılara yeniden açmasının, bu popüler protokollerle ilgili tokenlar için olası bir yükseliş katalizörü olabileceğini belirtiyor.

Raporun detayları ise şu şekilde belirtiliyor:

GCM Yatırım Banner

Baskın katman-1 blockchain protokolü olan Ethereum, yüzde 85.4 ile Çinli yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen protokol konumunda.

Önde gelen bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum yüzde 68, BNB Chain ise yüzde 56.2 seviyesinde görünüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TechFlowPost

Diğer Popüler Protokoller Hangileri?

Bu üç protokol, çeşitli merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler), oyunları ve NFT projelerini barındırmakta.

Veriler, Çin kripto anlatısında ilgi kazanan diğer protokolleri ise Solana, Optimism, Polygon, Avalanche ve Cosmos şeklinde sıraladı.

Bu Kripto Para Birimleri Yükseliş Yaşayabilir!

TechFlowPost raporunun arkasındaki uzmanlar, ayrıca Çin merkezli girişim sermayelerinin (VC’ler) yatırım yaptığı projelerin bir listesini derledi.

Galxe (GAL), 1inch Network (1INCH), The Graph (GRT), Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) ve Filecoin (FIL), VC’lerin portföyündeki önde gelen kripto para birimleri olarak ortaya çıktı.

Bu kripto para birimlerinin bu nedenle Çin kripto anlatısının merkezinde yer aldığını belirten sektör uzmanları, muhtemelen Hong Kong’un bireysel kripto ticaretine kapı açmasıyla birlikte bu kripto varlıkların yükseliş yaşayacağını ifade ediyorlar.

GRT, haber yazımı esnasında 0.1327 dolardan işlem görüyor ve anlatı önem kazandıkça geçen hafta yüzde 13.6 oranında yükseliş gösterdi. Geçen hafta fiyatı yüzde 12.7 artan ve haber yazımı esnasında 4.98 dolar civarında işlem gören FIL’de de benzer bir eğilim gözlemlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.