Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CHP’li Barut: Büyük İflaslar Kapıda

CHP'li Ayhan Barut, Türkiye'nin mevcut ekonomi politikaları hakkında konuşarak büyük iflasların kapıda olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
CHP’li Barut: Büyük İflaslar Kapıda
Yorum

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Türkiye ekonomisine yönelik konuşarak iktidarın politikalarını eleştirdi. Türkiye’de ekonominin tamamen battığını kaydetti.

CHP’li Barut, üretim modeline acil geçiş çağrısı yaparak büyük iflasların kapıda beklediğini söyledi.

İş dünyası, sanayici, çiftçi, esnaf çok zor durumda olduğunu belirten Barut, ekonomide tüm çarkların durduğunu kaydetti. Bankaların şu an kredi vermediğini aksine vadesi yakın kredileri de geri çağırıma telaşında olduklarını bildirdi.

Faizlerin yükseldiğini kaydeden Barut, bankaların döviz vermediğini ve serbest piyasada dahi döviz tedariği yapılamadığını kaydetti.
CHP’li Barut, “Alım satım arasındaki makas da iyice açılmış durumda. Hatta serbest piyasada dahi şu anda döviz tedariği yapılamaz hale gelindi. İşçi, memur, esnaf çok zor durumda. Bu kara tablonun tek sorumlusu ise iktidar.” açıklamasında bulundu.

Söz konusu bu zor durumdan Türkiye ekonomi politikasının üretim modeline geçmesi olduğunu kaydetti. İthalatın aksine üretimin öncelik olması gerektiğini vurgulayan Barut, üreticinin desteklenmesi gerektiğini bildirdi.

Bu modelin uygulanmadığı takdirde daha kötü ve zor günlerin olacağını vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu