Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Charles Schwab Hisseleri 2Ç21 Kazancıyla S&P’nin En Kötülerinden Oldu

Amerikan finansal hizmetler şirketi Charles Schwab hisseleri beklentileri kaçıran kazanç raporuyla geriledi.
Charles Schwab Hisseleri 2Ç21 Kazancıyla S&P’nin En Kötülerinden Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Düşük komisyonlu aracı şirket Charles Schwab, ikinci çeyrek kazanç raporunu açıkladı. 0,76 dolarlık beklentilere kıyasla 0,70 dolarlık kazanç açıklayan Charles Schwab, bununla birlikte gelirde beklentileri aştı.

Hisse başına kazançta beklentileri kaçırmasının nedeni ilk çeyrekteki meme hisse çılgınlığından kaynaklandı. Charles Schwab CEO’su Walt Bettinger, satın aldıkları TD Ameritrade’i ilk kez dahil ettiklerinde günlük ticaret hacminin ortalama 6,0 milyon olduğunu söyledi.

Bunun ilk çeyreğin hemen ardından yüzde 28’lik bir yavaşlama olsa da 2020’nin dördüncü çeyreğine göre yine de etkileyici yüzde 4’lük bir artış olduğunu dile getirdi.
Charles Schwab Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

İkinci çeyrek net geliri 4,53 milyar dolarla 4,46 milyar dolarlık beklentiyi aşarken bu ilk çeyrekteki 4,72 milyar doların altında kaldı. TD Ameritrade satın almasını yansıtan gelir 2020’nin ikinci çeyreğindeki 2,45 milyar dolara kıyasla ise arttı.

Dün 70,55 dolarla kapanış yapan Charles Schwab, bugüne 70,53 dolarla başlayıp açılışın ardından düşüşü hızlandırdı. 5 günde yüzde 2,8 eksiye düşerken bir ayda yüzde 1,8 kayba yöneldi.

TSİ 17.20’de yüzde 2,5 kayıpla ilerleyen SCHW kodlu hisseler, gün içinde 68.30 – 70.65 dolar aralığında hareket etti. Aynı dakikalarda S&P 500 Endeksi’nin en sert düşüşünü kaydeden hisseler arasında yer aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu