Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Chainlink Balinaları Birikim Çılgınlığında: LINK Yükselecek mi?

Santiment verilerine göre Chainlink balinalarının birikim çılgınlığı LINK fiyatını yükseltebilir! Detaylar haberin devamında;
Chainlink Balinaları Birikim Çılgınlığında: LINK Yükselecek mi?
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle en büyük 18. kripto para birimi konumundaki Chainlink (LINK) fiyatı, bu hafta altcoinlerin genelini etkileyen düşüş piyasasına rağmen 6 dolarlık kilit direnç seviyesini geçmeyi başardı. Fiyat, bu seviyenin üzerinde seyretmeye devam ederken Santiment’in ortaya koyduğu veriler altcoinin geleceği adına bazı sinyaller veriyor olabilir!

Verileri değerlendiren kripto analisti Ekta Mourya, fiyat artışının kısmen, bu hafta sürekli olarak token biriktiren büyük cüzdan yatırımcılarının faaliyetlerinden kaynaklanıyor olabileceğine değindi.

Bu eğilimin, balinalar ya da 10 bin ila 100 bin LINK tokenına sahip olan yatırımcılar arasında önemli bir yer tuttuğunu ifade etti.

Chainlink Balinaları LINK Varlıklarına Ekleme Yapıyor

Analist, balinalar tarafından Chainlink biriktirilmesinin önceki durumlarda LINK fiyatında bir ralliyi körüklediğini, bu nedenle bunun LINK fiyat trendinin yönünü belirlemek için önemli bir ölçüt haline geldiğini vurguladı.

Kripto takip platformu Santiment’in verilerine göre Chainlink’in balina katmanının üç günlük zaman dilimi içinde 9,6 milyon dolar değerinde token satın aldığını, bu artan talebin LINK için bir yükseliş katalizörü olarak hareket etmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere, Haziran ayının ilk haftasında balinalar tarafından gerçekleştirilen LINK birikimi Chainlink fiyatını yükseltti. Balinaların artan talebini takip eden iki hafta içinde LINK fiyatı yüzde 20’den fazla artış kaydetti. Benzer durum, Temmuz ayının üçüncü haftasında da gözlendi.

Santiment Balina Cüzdanları LINK Birikimi Tablosu
Kaynak: Santiment

Balina Cüzdanlarının Sayısında Dikkat Çekici Artış

Santiment verileri, Pazartesi gününden bu yana Chainlink’te 98 yeni balina cüzdanının ortaya çıktığını ve bunun yüzde 3,2’lik bir artışa işaret ettiğini gösteriyor. Perşembe günü itibarıyla, 10 bin ila 100 bin LINK tokenı tutan 3.127 balina cüzdanı bulunmakta.

Analist, Chainlink’in büyük cüzdan yatırımcılarının son davranışlarının, Swift’in 31 Ağustos’ta protokolle ortaklığı hakkında yaptığı duyuruya bağlanabileceğinin altını çizdi. Bankalararası mesajlaşma devi Swift, Haziran ayında Chainlink ile bir işbirliği yaptığını duyurmuştu. Yayımlanan raporda birden fazla blockchain üzerinden değer aktarma deneyinin başarıyla tamamlandığı ifade edilmişti.

LINK fiyatı, haber yazımı itibarıyla haftalıkta yüzde 4’e yakın yükselişle 6,26 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.