Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CFTC Başkanından Binance Açıklaması: Açık Kanıtlarımız Var

Binance aleyhine dava açan ABD’nin düzenleyici kurumu CFTC Başkanı Benham’dan yeni açıklama geldi. Ayrıntılar geliyor...
CFTC Başkanından Binance Açıklaması: Açık Kanıtlarımız Var
HABER GİRİŞ

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, Binance aleyhine açtıkları davaya atıfta bulunarak, borsanın yasadan kaçma niyetine dair açık belgeler olduğunu söyledi. ABD’nin düzenleyicisi dün Binance ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’ya bilerek kayıt dışı kripto türev ürünleri sundukları iddiasıyla dava açtı.

Borsayı ve kurucusunu, diğer şeylerin yanı sıra vadeli işlem işlemleri sunma konusundaki yasaları ihlal ettiği iddiasıyla, vadeli işlem komisyon tüccarı olarak kayıt yaptırmamakla ve operasyonları kötü denetlemekle suçluyor.

Benham konuyla ilgili açıklamasında, “Bu, oldukça açık bir kaçınma vakası gibi görünüyordu. Agresif bir şekilde adım atmamız ve olabildiğince çabuk yapmamız gereken bir şeydi. Bu, 2019’a kadar uzanan devam eden bir dolandırıcılıktı ve Ticaret Borsası Yasası’nın devam eden ihlaliydi.” ifadelerini kullandı.

Yetkili isim kendilerine bu konuda güvendiklerini ve kripto piyasasında olan bitenleri birkaç yıldır önemsediklerini söyledi.

Behnam ayrıca, Binance’in müşterilere çevrimiçi küresel pazarlara erişmek için gerçek konumlarını gizlemek üzere sanal özel ağları (VPN’ler) kullanmalarını teşvik eden net bir iletişim olduğu yönündeki suçlamalara da atıfta bulundu. Bununla ilgili ifadesinde, “Bir merkeze ve bir yere sahip olmamak CFTC’nin peşinize düşmesini engellemeyecek” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Binance aleyhine açılan dava sonrasında, Bitcoin ve kripto paralarda yüzde 5’e varan düşüşler görüldü. BTC yazım itibarıyla 27.000 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.