Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çataklı Türkiye’de Bulunan Yabancı Sayısını Açıkladı!

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü Çataklı, Türkiye'de bulunan toplam yabancı sayısı hakkında bilgi vererek ikametli olan ve uluslararası koruma altında olanları açıkladı.
Çataklı Türkiye’de Bulunan Yabancı Sayısını Açıkladı!
Yorum

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Türkiye’deki toplam yabancı sayısı hakkında bilgi verdi.

Bakanlık Sözcüsü Çataklı, sosyal medya hesabından konuya yönelik “Daha önce defalarca açıkladık, sabırla bir kez daha açıklayalım” notuyla paylaşımda bulundu. Geçici koruma altında bulunan Suriyeli sayısının 3 milyon 577 bin 714 olduğunu söyledi.

“Türkiye’de Toplam 5 Milyon 239 Bin 426 Yabancı Bulunuyor”

Uluslararası koruma kapsamında 318 bin 717 kişi olduğunu ve 3 milyon 896 bin 431 sığınmacı bulunduğunu açıkladı. İkametli olarak 1 milyon 342 bin 995 kişinin yaşadığını ifade etti.

Türkiye’de toplam bulunan yabancı sayısının 5 milyon 239 bin 426 olduğunu söyledi. Bunların 1 milyon 22 bin 703’ü ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite okuyan öğrencilerden oluştuğunu aktardı.

Bu açıklamaların öncesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülkesine dönen Suriyelilerin sayısını duyurmuştu. 529 bin Suriyelinin ülkelerine geri döndüğünü ve 6 milyon kişinin Suriye’nin kuzeyinde güvenli hale gelen bölgelerde kaldıklarını aktarmıştı.

Türkiye’nin kimsenin göçmen deposu olmadığını vurgulayan Bakan Soylu, gitmek isteyenin istediği yere gidebileceğini vurguladı.

Suriyelilere yönelik bir açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan gelmişti. Yakın bir zamanda konuşan Kılıçdaroğlu, 2 yıl içinde tüm sığınmacıların ülkelerine döneceğini söylemişti. Sınırın bir devletin namusu olduğuna vurgu yapmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu