Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu: Açık Kapı Devri Bitecek!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul patlamasına değinerek iktidara geldiklerinde tüm sığınmacıların ülkesine döneceğini söyledi. İşte detaylar...
Kılıçdaroğlu: Açık Kapı Devri Bitecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul’daki patlamaya değinen Kılıçdaroğlu’nun ifadeleri dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu, terör saldırısının Türkiye’yi derinden sarstığını belirterek, 6 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi. Birilerinin bunların sayıdan ibaret sandığını, her bir kişinin anne, baba, evlat olduğunu vurguladı.

“Sınır Namustur”

Türkiye’nin sınır politikasına değinen Kemal Kılıçdaroğlu, “Sınır namustur pankartı astık. Her türlü hakaret geldi. Sınır bir devletin namusudur.” açıklamasında bulundu.

Yetkililerin İstanbul’daki patlamaya neden olan teröristin kaçak yollarla ülkeye girdiğinin söylediğini belirterek sınırların yolgeçen hana döndüğünü aktardı. “ Bu teröristler sınır kapısından nasıl geçti” sorusunu sordu.

“2 Yıl İçinde Tüm Sığınmacılar Ülkelerine Geri Dönecek”

Teröristlerin yolunu açanlara lanet eden Kılıçdaroğlu, bu sorunu milletin sırtından söküp atacaklarını söyledi. Millet İttifakı’nın iktidar olduğu zaman terörle nasıl mücadele edileceğini hem Türkiye’nin hem de bütün dünyanın göreceğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Avrupa Birliği (AB) ile olan sığınmacı anlaşmasına değinen Kılıçdaroğlu, iktidara gelince bu anlaşmadan çıkacaklarını bildirdi. Açık kapı devrinin biteceğini bildirdi. 2 yıl içinde bütün sığınmacıları ülkelerine geri döneceğini bildirdi. Türkiye’nin yol geçen hanı olmadığının altını çizdi.

Terörle mücadelede 30-35 yıldır yol alınmadığını kaydetti. Terörün bir insanlık şunu olduğunu ve ortak tavır alınması gerektiğini vurguladı.

Bu gelişmelerin öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik ifadeleriyle gündeme geldi. En son Soylu, Kılıçdaroğlu’na 1 milyon liralık tazminat davası açmış ve kazanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.