Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano Gelişim Raporunu Yayımladı: ADA Fiyatı Etkilenecek mi?

Cardano'nun geliştirici şirketi Input Output, Cardano ekosistemindeki gelişmelere dair son gelişim raporunu yayımladı. ADA fiyatını nasıl etkileyecek? Detaylar...
Cardano Gelişim Raporunu Yayımladı: ADA Fiyatı Etkilenecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cardano’nun geliştirici şirketi Input Output Global, ekosistemdeki son gelişmeleri ve güncellemeleri içeren gelişim raporunu yayımladı. Kripto analitik şirketi Santiment’in de Cardano geliştirme faaliyetlerine dair yeni raporu paylaşıldı.

Cardano’nun geliştirme faaliyeti, son birkaç gün içinde etkileyici bir şekilde geri döndü. ADA’nın long/short oranı son birkaç gün içinde istikrarlı bir şekilde düştü ve bu durum, yatırımcıların yükseliş fikrini desteklemediğini ortaya koydu. İşte dikkat çekenler…

Valentine Yükseltmesi Beklenen Etkiyi Göstermedi

Blok zincirindeki birlikte çalışabilirlik ve güvenlik özelliklerini geliştirmeyi amaçlayan Valentine yükseltmesi büyük bir iyimserlik eşliğinde piyasaya sürülse de ADA bu fırsattan beklendiği gibi yararlanamadı.

Paratic Piyasalar verilerine göre ADA, haber yazımı itibarıyla haftalıkta yaklaşık yüzde 12 değer kaybıyla önemli ölçüde düşüş gösterdi.

Ayrıca, Cardano’nun yaklaşık 1.46 milyar dolarlık piyasa değeri de aynı dönemde silindi.

GCM Yatırım Banner

Diğer yandan işler olumlu yönde ilerliyor olabilir. Santiment’ten alınan verilere göre Cardano’nun 16 Şubat’tan beri düşüşe geçen geliştirme faaliyeti, son birkaç gün içinde etkileyici bir şekilde geri döndü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Cardano’nun Önemli Geliştirme Güncellemeleri

Bu arada Cardano, haftalık gelişim raporunun son sürümünü paylaştı. Geliştirme etkinliğindeki ani artış, son yedi gün içinde ekosisteminde meydana gelen önemli güncellemelerden kaynaklanıyor olabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @InputOutputHK

Açıklanan rapora göre her şeyden önce ağ ekibinin, eşler arası (P2P) koddaki bazı düzeltmelerle ilgili güncellemeler sağladığı görüldü. Ekip, Cardano-node master şubesi ile entegre edilmek üzere güncellenmiş bir dizi ağ paketini de devreye aldı.

Bunun dışında geliştiriciler tarafından Lace light cüzdan platformunda kaydedilen ilerlemenin altı çizildi ve ana ağ lansmanından önce test etmek için yakında ön üretimde güncelleneceği söylendi. Ayrıca, Marlowe ve Hydra ekiplerinin çalışmalarına dair de güncelleme bilgileri verildi.

ADA’yı Neler Bekliyor?

Cardano’nun zincir üstü ölçümlerine bakıldığına ise Santiment’ten alınan verilere göre günlük aktif adresler Şubat ayının başından bu yana düşüş yaşadı.

Negatif MVRV oranı, çoğu holder’ın pozisyonlarını tasfiye etmeye karar vermeleri halinde zarara uğrayacaklarını gösterdi ve zararda artan işlem hacmi bu gözlemi destekler nitelikteydi.

Ağdaki karlılık eksikliği, yatırımcıların ADA’ya olan güvenini olumsuz etkiledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Coinglass’a göre ADA long/short oranı son birkaç gün içinde istikrarlı bir şekilde düştü ve bu, yatırımcıların ADA’nın yükseliş fikrini desteklemediğinin bir göstergesi oldu.

ADA için toplam long pozisyon sayısı, haber yazımı esnasında dijital para için açılan toplam pozisyonların yaklaşık yüzde 45’ini oluşturuyordu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.