Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çalışan Emeklilerin Beklediği 5 bin TL İkramiyede Sona Yaklaşıldı

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmelerinin sona ermesinin ardından, gözler çalışan emekliler için yapılacak ikramiye düzenlemesine çevrildi.
Çalışan Emeklilerin Beklediği 5 bin TL İkramiyede Sona Yaklaşıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milyonlarca çalışan emeklinin beklediği bir defaya mahsus ikramiye verilmesine ilişkin düzenlemede sona yaklaşıldı. Geçtiğimiz gün TBMM Genel Kurulu’nda bütçe bütçe görüşmeleri tamamlandı. Gözler ise çalışan emeklilere verilecek 5 bin TL ikramiye için yapılacak düzenlemeye çevrildi.

Yılın son haftasında yarım kalan yasama maliyetleri için mesai yapılacak. TBMM Genel Kurulu’nda 43 maddesi kabul edilen 86 maddelik teklifin görüşülmesine devam edilecek. Teklif içerisinde çalışan emeklilere ikramiye düzenlemesi de yer alıyor. Teklifin bu hafta içinde yasalaşması ve bu hafta içerisinde ikramiyelerin hesaplara yatması bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan daha önce çalışan emeklilere yapılacak bir defaya mahsus ödemelerle ilgili açıklamada bulunmuştu. Bakan Işıkhan, kanun teklifi Meclis’te kabul edilip, Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra ödemeleri iki gün içinde yapacak şekilde hazırlıkları tamamladıklarını söylemişti.

Torba yasanın 27-28 Aralık tarihlerinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor. Teklif kapsamında Kur Korumalı Mevduat hesaplarındaki vergi istisnası sürdürülecek.

Şirketlerin mevcut borçlarını yapılandırması için gereken sürenin 2 yıl daha uzatılması sağlanacak. Torba yasa ile sosyal medyadaki içerik üreticilerin vergi kapsamının genişletilmesi bekleniyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.