Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugün 3 Şirketin Halka Arzında Talep Toplama Başlıyor

Batı Ege GYO, Çates Elektrik ve Şeker Yatırım için talep toplama bugün başlıyor. Bilmeniz gereken tüm bilgiler burada…
Bugün 3 Şirketin Halka Arzında Talep Toplama Başlıyor
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) geçen hafta onayladığı Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Çates Elektrik Üretim A.Ş. ve Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin talep toplama işlemi bugün başlıyor.

İlk kez katılacak olan yatırımcılar hangi adımları izleyeceğini, kaç lot talep girmeleri gerektiğini ve detayları merak ediyor.

İşte 3 şirketin halka arzına dair ve talep toplama sürecinde bilinmesi gereken noktalar:

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım OrtaklığıBatı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka arzına Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderlik ediyor. Şirket payları 3 TL sabit fiyattan, 30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde halka arz edilecek.

Bireysele eşit olan dağıtım sisteminde, 290 milyon lot satışa çıkarılacak. BEGYO kodu ile halka arz menüsünden, yarın akşam saat 17.00’ye kadar taleplerinizi iletebilirsiniz.

GCM Yatırım Banner

Şirket payları için 2,9 milyon talep gelirse 70 lot (210 TL), 3,2 milyon talep gelirse 63 lot (189 TL) dağıtım yapılacak.

En son gerçekleşen bireysel eşit dağıtım olan Agrotech Yüksek Teknoloji’de 3 milyon 48 bin talep gelmişti. Tahmini kaç lot düşeceğini bu veriyi baz alarak kendi tercihinize göre yapabilirsiniz.

Çates Elektrik Üretim

Çates Elektrik ÜretimÇates Elektrik Üretim A.Ş’nin talep toplama işlemleri de 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

33 milyon 50 bin adet lot, 57,15 TL’den satışa çıkarılacak. İnfo Yatırım’ın konsorsiyum lideri olduğu halka arz büyüklüğünün 1,8 milyar TL olması bekleniyor.

CATES kodu ile kurumlarınızın halka arz menüsünde, yarın saat 17.00’ye kadar talep girebilirsiniz.

Eğer 2,9 milyon kişi katılırsa 8 lot (457 TL), 3,3 milyon kişi katılırsa 7 lot (400 TL) ve 3,7 milyon kişi katılırsa 6 lot (343 TL) dağıtım olacak. Bu hesaplamalar varsayım olarak yapılmaktadır.

Şeker Yatırım Menkul Değerler

Şeker Yatırım Menkul DeğerlerÜçüncü şirketimiz ise Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olarak karşımıza çıkıyor. Aynı şekilde 30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde yapılacak olan talep toplama işleminde yatırımcılar emirlerini girebilecekler.

SKYMD kodu ile 7 TL fiyattan, 52,5 milyon lot dağıtıma çıkarılacak. Emirler, normal hisse alır gibi saat 10.30 – 13.00 arasında yapılacak.

2,8 milyon katılım olması durumunda 19 lot (133 TL), 3,2 milyon katılım olması halinde 17 lot (119 TL) ve 3,5 milyon katılım olması durumunda ise 15 lot (105 TL) dağıtım yapılacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.