Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Batı Ege Katılım Endeksine Uygun mu? Talep Tarihi Açıklandı

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın halka arz tarihi açıklandı. Şirket katılım endeksine uygun mu? Kaç lot verecek?
Batı Ege Katılım Endeksine Uygun mu? Talep Tarihi Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, 22 Kasım’da halka arz olmak için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay aldı. 24 Kasım’da yatırımcıların merakla beklediği halka arz tarihi yatırımcılarla paylaşılmak üzere açıklandı.

Sürece liderlik eden Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından yapılan açıklamada şirketin 30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde talep toplayacağı belirtildi.

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 3 TL’den halka arz olacak. Halka arzda bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemi uygulanacak.

860 milyon TL halka arz büyüklüğüne sahip olan şirket hissesinin sembolü “BEGYO” olacak. Halka açıklık oranı yüzde 35,58 olan şirket için 290 milyon adet lot dağıtılacak.

İzahnamenin borsa görüşü bölümünde şirketin katılım endeksi şartlarını karşılamadığı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Kaç Lot Verir? (Tahmin)

2.5 milyon katılım – 81 lot (243 TL)

2.9 milyon katılım – 70 lot (210 TL)

3.3 milyon katılım – 61 lot (183 TL)

3.7 milyon katılım – 55 lot (165 TL)

4.1 milyon katılım – 50 lot (150 TL)

4.5 milyon katılım – 45 lot (135 TL)

4.9 milyon katılım – 41 lot (123 TL)

Şirket, 2022’de 3,3 milyar TL hasılat, 762 milyon TL brüt kar, 2023’ün ilk yarısında 1,8 milyar TL hasılat ve 303 milyon TL brüt kar açıkladı.

Şirket Hakkında Bilgiler

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Denizli’de ve tüm Ege Bölgesi’nde gayrimenkul sektöründe yeni yatırımlar geliştirmek amacıyla kurulmuş bir yatırış şirketidir. Türk gayrimenkul sektörünün lider kuruluşu Sinpaş Yapı ile tekstil sektörü ve Ege Bölgesi’nin önde gelen yatırımcılardan olan Deniz Tekstil iş birliği ile 2011’de kurulmuştur.

Bu iki kuruluş, bilgi birikimlerini ve kurumsal yeteneklerini birleştirerek güç birliği yapmışlardır. Batı Ege Gayrimenkul GYO’nun faaliyet alanları gayrimenkuller, gayrimenkul projeleri, gayrimenkule dayalı haklar, sermaye piyasası araçları ve kurul tarafından belirlenecek diğer varlık ve haklardan oluşacak portföyü işletmek ve sermaye piyasası mevzuatında izin verilen diğer faaliyetleri yürütmektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.