Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şeker Yatırım Halka Arz Oluyor! Tüm Detaylar Burada

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden Şeker Yatırıım’ın halka arzı hakkında açıklama yaptı. Şirket katılım endeksine uygun mu? İşte detaylar;
Şeker Yatırım Halka Arz Oluyor! Tüm Detaylar Burada
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Önümüzdeki günlerde talep toplama sürecine başlayacak olan Şeker Yatırım Menkul Değerler ile ilgili detaylar yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Borsa İstanbul, 28 Kasım’da halka arza yönelik önemli açıklamalar yaptı.

Şeker Yatırım’ın halka arz edilecek 52.500.000 TL nominal değerli paylarının Borsa Birincil Piyasa’da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi ile beher payı için 7 TL fiyattan şirket aracılığıyla, SKYMD.HE (ikincil piyasada işlem kodu SKYMD.E) işlem sırasında satışa sunulacağı belirtildi.

Borsa İstanbul, SKYMD.HE’ye iletilecek emirlerde yalnızca emir geçerlilik süresinin kullanılması gerektiğini belirtti ve ilgili sırada maksimum emir değerinin 367.500.000 TL olacağını ifade etti.

Halka arza ilişkin emirlerin borsaya iletilmesine aracılık eden üyelerin, kendi risk tanımlamaları çerçevesinde birden fazla emre bölerek iletmeleri halinde fiyat – zaman önceliğine haiz ilk emir dışındaki emirlerin dağıtıma konu edilemeyeceği paylaşıldı.

Şirket payları, birincil piyasada işlemlerinin tamamlanmasını takiben, borsa tarafından yapılacak değerlemenin ardından ikincil piyasada işlem görebileceği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Halka Arz Bilgileri

Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş hisseleri 30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde 7 TL’den halka arz olacak. 367,5 milyon TL halka arz büyüklüğüne sahip şirket için bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemi uygulanacak. Toplamda 52,5 milyon adet lotun dağıtımı gerçekleştirilecek.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onaylı izahnameye göre Şeker Yatırım, katılım endeksine uygun değildir.

Kaç Lot Verecek (Tahmini)

2.1 milyon katılım – 25 lot (175 TL)

2.5 milyon katılım – 21 lot (147 TL)

2.9 milyon katılım – 18 lot (126 TL)

3.3 milyon katılım – 16 lot (112 TL)

3.7 milyon katılım – 14 lot (98 TL)

4.1 milyon katılım – 13 lot (91 TL)

Şirket Hakkında Bilgiler

Şeker Yatırım Menkul Değerler, “Geniş Yetkili Aracı Kurum” olarak SPK mevzuatlarına uygun şekilde aracılık, pay/VİOP piyasası, sabit gelirli menkul kıymet işlemler, kurumsal finansman, yatırım danışmanlığı, kaldıraçlı alım satım işlemleri gibi faaliyetleri yürütüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın