Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Şirket Yatırımcıları Üzdü! Temettü Yok!

Denge Yatırım Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden temettü açıklaması yaptı. Detaylar haberde...
Bu Şirket Yatırımcıları Üzdü! Temettü Yok!
HABER GİRİŞ

Yatırımcılar temettü açıklamalarını yakında takip ediyor. Bu hafta içinde birçok şirketten temettü açıklaması geldi. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama Denge Yatırım Holding A.Ş.’den geldi.

Şirket 2023 yılı kar payı dağıtımı hakkında açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada temettü dağıtımının yapılmayacağı bildirildi.

Söz konusu kar payı dağıtım kararının genel kurul yetkisine sahip Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) fon kurulu tarafından onaylandığı aktarıldı.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri bu haftaya kötü bir başlangıç yaptı. Sonrasında yükselişe geçerek bu kayıplarını toplayan DENGE hisseleri 3 TL’den 4,21 TL’ye kadar yükseldi.

Haftayı 3,75 TL’den kapattı.

GCM Yatırım Banner

Hisseler yatırımcıya yıllık bazda yüzde 120,59, aylık bazda yüzde 27,55 kazandırdı. Haftalık bazda ise yüzde 25,42 yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın