Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisseler Haftanın Yıldızı: Yüzde 20’den Fazla Kazandırdı!

Borsa yeni yılın ilk haftasında toparlanma işaretleri gösterirken, bu hisseler kazancı ile dikkat çekiyor. Detaylar geliyor…
Bu Hisseler Haftanın Yıldızı: Yüzde 20’den Fazla Kazandırdı!
HABER GİRİŞ

Geride kalan iki yıl içerisinde rallisi ile yatırımcıları kendisine çeken borsa, son haftalarda durgunluk dönemine girmiş ve kayıplarını artırmıştı. BIST 100 endeksi geçen yılın Ekim ayında 8562 puan ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra aşağı yönde hareket etmeye başladı.

Yeni yılın ilk haftasında ise toparlanma işaretleri gösteren borsa yüzde 3’e yakın yükseldi ve endeks an itibarıyla 7460 puan bölgesinde bulunuyor. Yükselişin ortasında bazı hisseler ise haftalık bazdaki kazancı ile dikkat çekti.

BIST 100 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Verilere bakıldığında özellikle enerji ve teknoloji hisselerinin son günlerdeki kazançları ile öne çıktığı görülüyor. Son zamanlarda yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılan yatırımlar, bu sektörde faaliyet gösteren şirketlerin hisse performanslarını olumlu etkiliyor.

Bazı hisseleri ise haftalık bazda yüzde 20’yi aşan kazancı ile pozitif ayrıştı. İşte borsada haftalık bazda yüzde 20’den fazla kazandıran beş hisse senedi…

AYCES Yüzde 29 Kazanç

AYCES hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yeni yılın ilk haftasında en iyi performans gösteren hisse senedi AYCES olmakta. Hisse senedi haftanın dördüncü işlem gününde haftalık bazda yüzde 29 yükselmiş durumda. Bu yükseliş ile beraber hisse senedi 666 TL’ye ulaşmış durumda.

GCM Yatırım Banner

Haftaya 515 TL seviyesinden giriş yapan hisse senedi 680 TL’ye kadar çıktı ve rekor seviyesini kaydetti.

PAPIL Yüzde 28 Kazanç

Borsada bu hafta yüzde 20’nin üzerinde kazanç sağlayan bir diğer hisse senedi PAPIL oldu. Papilon Savunma hisseleri haftalık bazdaki getirisini yüzde 28’e taşımış durumda.

Günlük bazda da yüzde 9’a yakın yükselerek tavan fiyattan işlem gören hisse senedi 69 TL’ye ulaştı. Hisse senedi bu yükselişi ile rekor seviyesine de ulaştı.

VIKING Yüzde 27 Kazanç

Hafta içerisinde borsanın en iyi performans gösteren hisseleri arasında VIKING yer aldı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 27 yükseldi ve 31 TL’ye ulaştı. Günlük bazdaki yükseliş ise yüzde 5 seviyesinde seyrediyor.

VIKING hisseleri geçen yılın Ocak ayında 57 TL’ye çıkarak tarihi zirvesini kaydetmişti. Geçen bir yıl içerisinde fiyat bu seviyenin altında seyretti.

IDEAS Yüzde 24 Kazanç

IDEAS hisseleri yeni yılın ilk haftasındaki kazancını yüzde 24’e taşımış durumda. Bu yükselişi ile haftanın en iyileri arasında yer alan hisse senedi 118 TL’den işlem görüyor.

Hisse senedi günlük bazda da yüzde 5 artıda seyrediyor. IDEAS geçen yılın Kasım ayında ulaştığı 135 TL olan rekor seviyesine yakın bölgede bulunuyor.

PAMEL yüzde 24 Kazanç

Borsada yılın ilk haftası PAMEL yüzde 24 kazancı ile öne çıkıyor. Bu artış hisse senedinin değerini 129 TL’ye taşıdı. Hisse senedi günlük bazda yüzde 6’ya yakın yükseldi. Bu haftaki performansına rağmen hisse senedi önceki zirvelerinden çok uzakta seyrediyor.

Hisse senedi Mart 2023’te 415 TL’ye çıkarak rekor seviyesini kaydetmişti. Mevcut fiyat seviyesi zirveden yüzde 68 düşük bir noktayı temsil ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.