Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BOTAŞ’tan Depoların Doluluk Oranıyla İlgili Açıklama

BOTAŞ'tan gaz depolama tesislerine yönelik medyada yer alan bazı haberlerle ilgili açıklama geldi. İşte detaylar...
BOTAŞ’tan Depoların Doluluk Oranıyla İlgili Açıklama
Yorum

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), “Doğal Gaz Depolarında 600 milyon metreküp eksik var” başlığı ile yer alan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

BOTAŞ  tarafından yapılan yazılı açıklamada, BOTAŞ aleyhine algı oluşturmaya yönelik gerçek dışı haberlerin yer aldığı kamuoyu gündeminin meşgul edildiği belirtildi. Dünyanın enerji kriziyle mücadele ettiğini BOTAŞ’ın kesintisiz enerjiye ulaşabilmesi için çalışmaların sürdürüldüğü aktarıldı.

Silivri Genişletme Projesi kapsamında tesisin bütünüyle tamamlanmasına yönelik faaliyetlerin devam ettiğini söyledi. Bu kapsamda hedeflenen 4.6 milyar metreküp toplam kapasite hedefine ulaşıldığını belirtti.

Depo Doluluk Oranı Yüzde 100’e Ulaştı

Depolama Lisansı tadil sürecinin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) nezdinde devam ettiğini mevcut lisans değerleri referans alınarak yapıldığını söyledi. Silivri Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi rezervuarlarında 4.6 milyar metreküp depolama gazı bulunduğu hem Tuz Gölü hem de Silivri Tesislerinde depo doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu