Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BOTAŞ: 200 Bin Konutun Tüketimine Eş Değer Tasarruf Sağlıyoruz

BOTAŞ, sanayi gazına indirim duyurusundan sonra 2017-2022 dönemine ilişkin doğal gaz tasarrufu hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
BOTAŞ: 200 Bin Konutun Tüketimine Eş Değer Tasarruf Sağlıyoruz
HABER GİRİŞ

Bugün içinde sanayi gazına indirim müjdesi veren Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), doğal tasarrufu ile ilgili açıklama yaptı. BOTAŞ, konuya yönelik sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

BOTAŞ, “Yapılan verimlilik çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor. Her yıl yaklaşık 200.000 konutun tüketimine eş değer doğal gaz tasarruf ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Söz konusu paylaşımda 2017-2022 döneminde doğal gaz iletim hattı kompresörlerinde kullanılan gaz tasarrufu hakkında bilgi verildi.

BOTAŞ Doğalgaz Tasarrufu
Kaynak: Twitter

Yakın bir zamanda açıklama yapan BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, yapılan optimizasyon çalışmaları ile son 5 yılda yaklaşık 800 milyon metreküp doğal gaz tasarrufu gerçekleştirildiğini söyledi. Her yıl Bolu ilinin tüketimi kadar doğal gaz tasarrufu sağlandığını ifade etti.

BOTAŞ Genel Müdürü Özcan, yakıt gazından yüzde 54’lük tasarruf sağlayan bir sistem inşa ettiklerini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin yanında BOTAŞ, sanayi gazına yapılan indirimi duyurmasından sonra Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı’dan değerlendirme geldi.

Asmalı, söz konusu indirimin reel sektörün üretim maliyetini azaltarak enflasyonla mücadelede önemli bir rol oynayacağını aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın