Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borusan’dan Romanya’ya 15 Milyon Euroluk Yatırım

Romanya’da tesis yatırımı için harekete geçen Borusan, Doğru Avrupa’daki konumunu güçlendirme hedefi içinde. İşte yatırımın detayları;
Borusan’dan Romanya’ya 15 Milyon Euroluk Yatırım
HABER GİRİŞ

Borusan Mannesmann’ın hedefler kapsamında bağlı ortaklığı Borusan Tube Products, inşaatı 2023 yılının Mart ayında başlayacak ve 2023’ün sonuna doğru tamamlanacağı tahmin edilen seri üretime geçecek bir tesis açacağını duyurdu. Tesiste, amortisörde kullanılan silindir borusu, rezerve borusu ve özel kullanım alanı olan monotüplerin kesme ve işleme faaliyetleri yapılacak.

Şirket, 4.800 metrekare üretim ve stoklama alanına sahip olacak tesis ile 2026 yılında 10 bin tonun üzerinde kısa kesilmiş amortisör borusunu müşterilerine sunmayı planlıyor. Yatırımla birlikte söz konusu bölgede istihdamın yaratılacağı da belirtiliyor. Tesis tamamlandıktan sonra ilk aşamada 50’dan fazla kişiye istihdam olanağı sağlanacak.

Borusan Mannesmann Genel Müdürü Zafer Atabey, Doğru Avrupa’daki konumu güçlendirmek için önemli bir adım attıklarını, başta Romanya ve Polonya olmak üzere mevcut müşterilerle birlikte Slovakya ve Çekya’da da potansiyel projeler yapacaklarını duyurdu.

Atabay, bu yatırımlarla Doğru Avrupa’nın ana Pazar olması yolunda önemli bir adım attıklarını, gelecek günlerde inşaat çalışmalarının başlayacağını, tesisle birlikte hedeflerinin 2023 yıl sonu ile birlikte üretime başlamak ve nihai ürünleri müşterilere ulaştırmak olacağını vurguladı.

Borusan, söz konusu yatırım kapsamında Romanya Maliye Bakanlığı’ndan 5,8 milyon euroluk teşvik onayı aldığını da duyurdu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın