Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Teknik Analize göre Kazandıracak 5 Hisse

Geçmiş fiyat hareketlerine dayanarak gelecekteki performansı tahmin etmeye odaklanılan teknik analize göre al sinyali veren 5 hisse belirlendi. İşte detaylar;
Borsada Teknik Analize göre Kazandıracak 5 Hisse
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisse senedi seçiminde doğru stratejiyi belirlemek, yatırımcılar için önemli bir adımdır. Teknik analiz, bu stratejilerden biri olup hisse senetlerinin geçmiş fiyat hareketlerine dayalı olarak gelecekteki performanslarını tahmin etmeye odaklanır. Midas ise belirli kriterlere göre göstergeleri “AL” veren hisseleri derledi.

Teknik göstergeler kapsamında 15 Mayıs seans kapanışı verileri üzerinden analiz edilerek 5 hissenin “Al” sinyali verdiğine işaret edildi.

Göstergeleri Al Veren 5 Hisse
KAYNAK: Midas

Midas habere göre Ahlatçı Doğalgaz Dağıtım (AHGAZ) paylarının al sinyali veriyor. AHGAZ hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 128,13 oranında kazanç sağladı.

Hisselerin teknik analizine dayalı alım işaretlerine göre Bosch Fren Sistemleri (BFREN) payları da “Al” sinyali veriyor. BFREN hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 291,73 oranında prim sağladı.

Verilere göre Ford Otosan (FROTO) payları da hissedarlarına “Al” sinyali veriyor. FROTO payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 142,04 oranında kazandırdı.

GCM Yatırım Banner

Türk Traktör (TTRAK) payları da teknik göstergelere göre “Al” sinyali veriyor. 15 Mayıs’taki işlemlerini 1010 liradan sonlandıran TTRAK hissesi yıllık bazda yüzde 279,15 oranında değer kazandı.

Midas’a göre teknik göstergeleri “Al” sinyali veren 5’inci hisse ise Albaraka Türk Katılım Bankası (ALBRK) oldu. 15 Mayıs’taki işlemlerini 5,16 liradan sonlandıran ALBRK payları yıllık bazda yüzde 123,08 oranında yükseliş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.