Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul’dan SASA Hisseleri için Tedbir

SASA hisseleri için tedbirler almaya karar veren Borsa İstanbul, konuyla ilgili duyurusunu KAP üzerinden paylaştı. Tedbirler ne zamana kadar uygulanacak?
Borsa İstanbul’dan SASA Hisseleri için Tedbir
Yorum

Borsa İstanbul, SASA hisseleri ile ilgili bir tedbir devreye aldı ve daha önceki uygulamayı da uzatmaya karar verdi. Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada tedbirlerin, Borsa İstanbul Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. ve 6. Maddelerindeki hükümler çerçevesinde uygulanacağı belirtildi.

Sasa Polyester Sanayi A.Ş. payında 7 Kasım 2022’den itibaren 1 ay süreyle “Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması” tedbiri uygulanacak. Konuyla ilgili tedbirin uygulanacağı son tarihin 6 Aralık 2022 olduğu paylaşıldı.

Ayrıca şirketin hisselerinde mevcutta uygulanmakta olan “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı” tedbirinin de 6 Aralık 2022 tarihine (seans sonu) kadar uzatıldığı duyuruldu.

Şirketin 2022’nin üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosu geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Yıllık yüzde 765 kazanç sağlayan SASA hisseleri, 4 Kasım itibarıyla 143,50 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu