Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’dan 6 Hisseye ve 5 Yatırımcıya Tedbir Geldi

Borsa İstanbul’da işlem gören bazı şirketlere ve yatırımcılara tedbirler uygulandığı duyuruldu. İşte detaylar;
Borsa İstanbul’dan 6 Hisseye ve 5 Yatırımcıya Tedbir Geldi
HABER GİRİŞ

Haftanın son gününde Borsa İstanbul’da işlem gören 6 şirketin hissesine ve 5 yatırımcıya tedbir uygulanmasına karar verildi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan bilgiler kapsamında Acıselsan Acıpayam Selülöz Sanayi ve Ticaret, Ege Plastik Ambalaj ve Ticaret, GSD Denizcilik Gayrimenkul ve Özak Gayrimenkul Yatırım’a tedbir uygulandı.

VBTS kapsamında söz konusu şirketlerin payları 19/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilmeyecek.

Ayrıca Ral Yatırım Holding’in paylarında Pazartesi günü seans başından başlayarak 2023 yılının 18 Ocak tarihine kadar brüt takas uygulanacak. Önceden tanımlanan tedbirler de söz konusu süre içinde devam edecek.

PAMEL Yenilenebilir Elektrik Üretim için 19/12/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle açığa satış yasağı, kredili işlem yasağı ve brüt tedbirleri uygulanmasına karar verildi. PAMEL hissesindeki emir ve işlemleri nedeniyle Hasan Göçmen isimli kişiye 1 ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı verildi. Ayrıca internetten emir iletilmesinin kısıtlanması tedbiri de uygulanacak.

5 Yatırımcıya Tedbir

Inveo Yatırım Holding, İş Yatırım Ortaklığı, Borusan Yatırım, Koroplast, Çimbeton ve Konya Çimento hisseleri üzerinde gerçekleştirdiği işlemler nedeniyle Volkan Yılmaz, Emirhan Yücel, Halil Bora Bereket ve Emre Altay Bereket isimli şahıslara 1 ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve internetten emir iletilmesinin kısıtlanması tedbirlerinin verildiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.