Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’da “Al” Sinyali Veren İlk 5 Hisse

BIST 100 endeksi 10 bin puan olan psikolojik sınırın üzerinde kalarak kimi hisseler için beklenti yarattı. İşte "al" sinyali veren isimler;
Borsa İstanbul’da “Al” Sinyali Veren İlk 5 Hisse
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Haftaya, Standard Poor’s’un (S&P) kredi notu haberini fiyatlayarak başlayan ve yükselişlerini kâr realizasyonu gölgesinde geçiren BIST 100 endeksi, Salı günü gelen kredi risk primi (CDS) puanındaki düşüşle desteklerini artırdı.

10 bin puanın üzerinde kalan ana endeks, psikolojik rahatlık fırsatı verirken, kimi hisselerde “al” göstergeleri güçlü oldu.

Türkiye’nin 5 yıllık CDS puanının geri çekildiği ve BIST 100 endeksinin 10.375 puana sıçrayış gösterdiği 7 Mayıs Salı gününde seans kapanışı baz alınarak yapılan incelemelere göre “al” sinyali veren ilk 5 hisse şöyle oldu:

"Al" Sinyali Veren Hisseler
Kaynak: Finnet2000

Geçen yılın Eylül ayında 9,30 lira fiyattan halka arz olan ve tavan serisini 10 güne çıkaran Reeder Teknoloji (REEDR), bu hafta kırmızı mumlardan arınamadı. Bu yıl 79 liranın üzerini gören ve hafta içinde 41 lira seviyesine kadar sarkan hisseler ucuz kalan fiyatıyla “al” sinyali verdi.

İş Yatırım’ın bu hafta paylaştığı raporda, ucuz kalmış, getiri potansiyeli yüksek hisseler arasında yer alan TürkTraktör (TTRAK) payları “al” sinyaliyle de öne çıktı. Yıl içinde 1006 lira seviyesini gören TTRAK, bu hafta 932 lira seviyesine kadar çekildi.

GCM Yatırım Banner

Yıllık primi yüzde 180’i aşan Türk Telekom (TTKOM), yıl içinde gördüğü 42 lira seviyesine bu hafta çok yaklaştı. 41 liranın üzerinde hareketlerini koruyarak, zirvesini yenileme sinyali verdi.

Yıllık yüzde 120’nin üzerinde yükseliş kaydeden Eczacıbaşı Yatırım (ECZYT), bu sene gördüğü 302 lira zirvesinden uzak kaldı. Hafta içinde 240 lira sınırına çekilen hisseler ucuzlayan fiyatıyla “al” sinyalini sürdürdü.

Perakende sektöründe yükseliş beklentilerini üzerine çeken ve ucuz kalmış, getiri potansiyeli yüksek hisseler arasında yer alan Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM) için de “al” sinyali sürdü. Yıl içinde en yüksek 704 lirayı gören hisseler bu hafta 60 liranın altına sarktıktan sonra 64 lira olan direncini zorladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.