Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’nın Hisse Beklentisi Yüksek: 2024 Borsa Yılı Olacak!

Bank of America gelecek yıl borsalardan beklentisini yüksek tutuyor. Banka hisselerin büyük bölümü için satın alma fırsat olduğunu belirtiyor.
BofA’nın Hisse Beklentisi Yüksek: 2024 Borsa Yılı Olacak!
HABER GİRİŞ

ABD’nin önde gelen yatırım bankalarından Bank of America (BofA), hisse senetlerine olan beklentisini yüksek tutuyor. Yatırım bankası gelecek yıl ABD borsalarının yüzde 16’nın üzerinde getiri sağlamasını bekliyor.

BofA, Wall Street yatırımcılarının davranışlarını doğru bir şekilde gösteren, karşıt bir duyarlılık göstergesi olan Satış Tarafı Göstergesine dikkat çekti. Stratejistler, şu anda bu göstergenin “nötr” bölgede olduğunu ancak “satın alma” sinyaline “satma” sinyalinden üç kat daha yakın olduğunu ve bunun da hisse senetleri için daha yukarı yönlü bir yola işaret edebileceğini söyledi.

Analistler S&P 500’ün gelecek yıl mevcut seviyesinden yüzde 15,5’lik bir artış göstereceğini ve bunun da gösterge endeksi önümüzdeki 12 ayda 4.850’ye çıkaracağını tahmin ediyor.

Savita Subramanian liderliğindeki bir stratejist ekibi SSI’nın güvenilir bir ters gösterge olduğuna dikkat çekerek, “Tarihsel olarak, gösterge burada veya daha düşük olduğunda, S&P 500 getirileri %95 pozitifti” notunu düştü.

S&P 500 günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Tahvil getirilerindeki son artış hisselerdeki düşüş eğilimini artırdı ve 10 yıllık Hazine bonosu getirisi geçen ay 16 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum hisse senetlerinin daha az cazip görünmesine ve yaklaşan resesyona ilişkin korkuların artmasına neden olarak hisse senetlerinde satışları tetikleyerek S&P 500’ün art arda üçüncü aylık kaybına uğramasına neden oldu.

GCM Yatırım Banner

Stratejistler, S&P 500 şirketlerinin elinde bulunan borçların yüzde 75’inden fazlasının ve ABD mortgage’larının yüzde 85’inin sabit uzun vadeli faiz oranlarıyla finanse edildiği göz önüne alındığında, pek çok işletme ve tüketicinin tahvil getirilerindeki son artışı hissetmeyebileceğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.