Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA Bu Sefer Holdinge Koştu: 1 Milyar TL’ye Yakın Alım Yaptı

Bank of America, Borsa İstanbul’da değer kaybının görüldüğü 31 Mayıs tarihinde 921 milyon TL’lik Koç Holding hissesi aldı. İşte detaylar;
BofA Bu Sefer Holdinge Koştu: 1 Milyar TL’ye Yakın Alım Yaptı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’un alıcılı başlan fakat günün devamında sert satışlarla birlikte negatif kapanış yaptığı 31 Mayıs tarihli haftanın son işlem gününde BIST 100 endeksi zirve seviyesinden oldukça uzaklaştı.

21 Mayıs’ta 11 bin 88 puan ile zirveye ulaşan ve devam eden süreçte kar satışlarının baskısıyla negatif hareketler gösteren endekste işlem hacminin ve risk iştahının gerilediği görüldü.

Uzmanların büyük bir çoğunluğu, borsadaki geri çekilmelerin normal olduğunu, açıklanan bilançolar kapsamında kar realizasyonlarının gerçekleşmesinin gelecek dönemler için sağlıklı olduğunu ifade ediyor.

BIST 100 endeksinin değer kaybettiği günde müşterilerinin alım/satım işlemlerine aracılık eden Bank of America’nın (BofA) alım yaptığı hisseler dikkat çekti.

BofA Bu Sefer Holdinge Koştu: 1 Milyar TL’ye Yakın Alım YaptıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

BofA, son dönemde Yapı Kredi Bankası’nın satışına yönelik haberlerle gündeme gelen Koç Holding (KCHOL) hisselerinden 921,1 milyon TL’lik alım yaptı. Aracı kurumdan yapılan alımlara rağmen KCHOL günü yüzde 4,3 düşüşle 238,2 TL’den tamamladı.

Uzmanlar, Yapı Kredi’nin satışına yönelik görüşmelerin Koç Holding için yeni hikayeler doğurabileceğini belirtirken 31 Mayıs’ta konuyla ilgili açıklama yapıldı. Koç Holding, Yapı Kredi’nin satışıyla ilgili yapılan görüşmelerde sonuca varılamadığını ve görüşmelerin sonlandırıldığını belirtti.

BofA’nın alım yaptığı diğer hisseler:

  • Tofaş (TOASO): 134,2 milyon TL
  • Tüpraş (TUPRS): 126,6 milyon TL
  • Anadolu Efes Biracılık (AEFES): 111,8 milyon TL
  • Vestel Beyaz Eşya (VESBE): 87,2 milyon TL
  • Bim (BIMAS): 82 milyon TL
  • Koç Metalutji (KOCMT): 77,5 milyon TL
  • Kardemir Karabük (KRDMD): 75,5 milyon TL
  • Türk Telekom (TTKOM): 64,7 milyon TL
  • Kayseri Şeker (KAYSE): 59,6 milyon TL

Kaynak: Matriks

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın