Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding, Yapı Kredi’nin Satışına İlişkin Sonucu Paylaştı

Koç Holding tarafından bir süredir gündemde olan Yapı Kredi'nin satışına ilişkin görüşmelerle ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada ön görüşmelerde sonuca ulaşılamadığı bilgisi verildi.
Koç Holding, Yapı Kredi’nin Satışına İlişkin Sonucu Paylaştı
HABER GİRİŞ

Bir süredir Yapı ve Kredi Bankası’nın satışı için Koç Holding’in görüşmeler içerisinde olduğu biliniyordu. Koç Holding (KCHOL) tarafından konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada ön görüşmelerden olumlu bir sonuç alınamadığı bilgisi verildi.

Koç Holding tarafından KAP’a gönderilen bildirimde, “Basın-yayın organlarında çıkan haberler üzerine Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’de (YKB) sahip olduğumuz payların satışına yönelik ön görüşmeler yaptığımızı belirten bir özel durum açıklaması yapmıştık. Yapılan ön görüşmelerde bir sonuca ulaşılamadığı için görüşmelerin sonlandırılmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz hafta Yapı Kredi’nin çoğunluk hisselerinin 8 milyar dolara, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli First Abu Dhabi Bank’a satılacağı öne sürülmüştü.

O dönem Koç Holding’ten yapılan bilgilendirmede, görüşmelerin devam ettiği ve henüz duyurulması gereken bir gelişme olmadığı bilgisi verilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın