Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BoE Başkanı Açık Konuştu: Para Politikası Sıkı Kalmak Zorunda

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, ülke ekonomisine yönelik değerlendirmelerini paylaştı ve para politikasının sıkı kalmak zorunda olduğunu söyledi. İşte detaylar;
BoE Başkanı Açık Konuştu: Para Politikası Sıkı Kalmak Zorunda
HABER GİRİŞ

Dünya devleri, hem küresel ekonomik gelişmelere hem de ülkelerinin ekonomi politikalarına yönelik açıklamalar yapmaya devam ediyor. İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, Uluslararası Finans Enstitüsü’nün Yıllık Üyelik Toplantları’nda ülke ekonomisine yönelik değerlendirmelerini paylaştı.

Enflasyonu düşürme konusunda yol alındığını, fakat hala yapılacak işler olduğunu vurguladı. Bailey, Eylül’de düzenlen para politikasında alınan faizi sabit tutma kararının oldukça zor bir karar olduğunun altını çizdi.

Mevcut senaryoda para politikasının sıkı olduğunu belirtti ve bunun bir zorunluluk olduğunu söyledi.  BoE Başkanı, İngiltere’de resesyon beklemediklerini, ancak potansiyel büyümenin düştüğünü ifade etti.

BoE, Eylül ayında yapılan son toplantıda faiz oranını değişiklik yapmayarak yüzde 5,25 seviyesinde sabit tutmuştu. 10 Ekim’de BoE tarafından paylaşılan Finansal Politika Özeti’nde inatçı enflasyon, yüksek faiz oranları ve jeopolitik gerilimlerin risk görünümünü zorlaştırdığı belirtilmişti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.