Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BlackRock’tan Ethereum ETF Başvurusu için Yeni Adım

Varlık yöneticisi BlackRock, spot Ethereum ETF başvurusunun değiştirilmiş bir S-1 dosyası formunu sundu. Detaylar geliyor…
BlackRock’tan Ethereum ETF Başvurusu için Yeni Adım
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, önerilen spot Ethereum (ETH) borsa yatırım fonu (ETF) için yakın zamanda ABD’de listelenmesi onaylanan ürün hakkında daha fazla bilgi ortaya koyan değiştirilmiş bir S-1 formu sundu.

Form ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda yayımlandı. S-1 formunda “21 Mayıs 2024 tarihinde, Sponsorun bağlı kuruluşu olan Tohum Sermayesi Yatırımcısı, koşullara tabi olarak, 400.000 Hisseden oluşan Tohum Oluşturma Sepetlerini 25,00 dolar hisse başına fiyatla satın aldı. Vakfın net varlık değeri 10.000.000 dolardı.” ifadeleri yer aldı.

Düzenleyici onayına tabi olarak, ETF’de tutulan varlıklar nakit ve hatta ETH karşılığında itfa edilebilir. iShares Ethereum Trust ETF’si “ETHA” altında listelenecek ve işlem görecek.

Bloomberg analisti Eric Balchunas, güncellenen S-1’i “iyi bir işaret” olarak nitelendirdi ve Haziran ayı sonuna kadar piyasaya sürülmesinin yasal bir olasılık olduğunu belirtti.Balchunas, “Muhtemelen geri kalanların da yakında geleceğini göreceksiniz. Ardından Personelden bir tur daha ince ayar yorumu gelecek. Haziran sonu, işletmeye alma tarihimi 4 Temmuz olarak tutmama rağmen meşru bir olasılık başlatacak” diye konuştu.

Güncellenen S-1, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ABD’de listelenmek üzere birkaç Ethereum ETF’sini onaylamasından yaklaşık bir hafta sonra geldi.

GCM Yatırım Banner

BlackRock’un Bitcoin ETF’si şirket için şu ana kadar başarılı olduğunu kanıtladı ve bu hafta içinde yönetilen yaklaşık 20 milyar dolarlık varlıkla Grayscale’in üzerine çıkarak, dünyanın en büyük halka açık Bitcoin fonu haline geldi.

BlackRock’un bu hamlesinin ortasında Ethereum, kripto para piyasasının geneli ile beraber düşüyor. ETH yazım itibarıyla 3.730 dolar yakınlarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın