Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in Spot ve Türev İşlem Hacimleri 11 Ayın En Düşüğünde

Zincir üzerinde kaydedilen veriler ışığında, kripto para piyasasında risk iştahının arttığı görülüyor. Detaylar haberde…
Bitcoin’in Spot ve Türev İşlem Hacimleri 11 Ayın En Düşüğünde
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in spot ve türev piyasalardaki günlük işlem hacimleri arasındaki oran, 11 ayın en düşük seviyesine geriledi. Düşen hacimler, kripto piyasasında spekülatif faaliyetlerin artacağına dair sinyalleri güçlendiriyor.

Blockchain analitik firması CryptoQuant tarafından izlenen verilere göre söz konusu oran üç ayda yaklaşık yüzde 80 düştü. Böylece 16 Mayıs 2022’de görülen 0,117 seviyesine ulaştı. Düşüş, Bitcoin fiyatındaki yıldan bugüne yüzde 70’lik bir artışın ortasında geliyor ve kripto pazarında gelişmiş risk iştahına ve fiyat oynaklığı potansiyeline işaret ediyor.

BTC, spot-türev işlem hacmi
Kaynak: CryptoQuant

BTC an itibarıyla 28.500 dolar seviyesinde dirençte işlem görmeye devam ediyor. Matrixport Araştırma Başkanı Markus Thielen, 2023 kripto rallisinin ABD dolarındaki hareket ve bankacılık krizinin dışında, yalnızca kaldıraçtan kaynaklanma olasılığına dikkat çekti. Böyle bir durumun gerçek olması halinde kriptonun zayıf bir zeminde durabileceğini söyledi.

Thielen, Silvergate ve Signature Bank gibi kripto bankalarının düzenleyiciler tarafından devralınmasıyla itibari paradan kripto paraya geçiş maddi olarak daha zor hale geldiğini söyledi. Bunun kriptoda likidite miktarının aynı kaldığını ancak daha yüksek bankalara tahsis edildiğini gösterdiğini ifade etti.

Spot piyasa, anında işlem için finansal araçların ticareti için kullanılan bir platformdur. Türevler, bir dayanak varlığa bağlı veya ondan türetilen değerlere sahip vadeli işlemler ve opsiyonlar dahil olmak üzere bir ürün grubunun sözleşmeleridir ve kaldıraç içerir. içerir. Türevler gelecekteki işlemler için alınıp satılır.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.