Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in macOS’ta Görülen White Paper’ı Güncelleme ile Kaldırıldı

Geçtiğimiz günlerde macoS’un içerisinde keşfedilen Bitcoin White Paper’ı, Apple tarafından gönderilen yeni güncelleme ile kaldırıldı.
Bitcoin’in macOS’ta Görülen White Paper’ı Güncelleme ile Kaldırıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin’in teknik incelemesini içeren White Paper, geçtiğimiz günlerde Apple’ın işletim sistemi macOS’un içerisinde görülmüştü. Söz konusu teknik incelemenin 2017’den beri tüm Apple bilgisayarlarında olduğu ortaya çıktı.

9to5Mac’in bildirdiğine göre bilgisayarın işletim sisteminin içine gizlenmiş olan Bitcoin White Paper’ı, gelecek bir yazılım güncellemesi ile kaldırdı.

Geliştiriciler macOS Ventura 13.4’ün son beta sürümü sonrası, Bitcoin teknik incelemesinin kaldırıldığını keşfetti. İlgili dosya, diğer PDF dosyaları ve görüntüler gibi diğer rastgele varlıklarla birlikte Virtual Scanner II tarayıcı uygulamasının içerisinde bulunuyordu.

Teknik incelemenin orada neden bulunduğu bilinmemekle beraber, bazı çevreler, Apple kurucusu Steve Jobs’un, Satoshi Nakomoto olduğuna dair komplo teorilerini sürdü. Satoshi Nakomoto, Bitcoin’in anonim yaratıcısı bir kişi ya da topluluk olarak biliniyor.

Bitcoin teknik incelemesi, 2018 yılında macOS Mojave ile sisteme eklenmiş görünüyor. Henüz son güncellemeyi yüklememiş Mac cihazlarında, Terminal üzerinde dosyayı bulmak mümkün. Haberin kamuoyunda büyük yankı uyandırması sonrası Apple’ın dosyayı sistemden kaldırdığı görülüyor.

GCM Yatırım Banner

2008 yılında Satoshi Nakomoto tarafından oluşturulan Bitcoin’in teknik incelemesinin yer aldığı White Paper’a buradan ulaşılabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın