Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Borsa Mevduatları Düşerken Satış Baskısı Azalıyor

İzlenen zincir verileri borsalardaki Bitcoin mevduatlarının tarihi düşük seviyelere doğru ilerlediğini gösteriyor. Bu durum satış baskısını azaltıyor.
Bitcoin’in Borsa Mevduatları Düşerken Satış Baskısı Azalıyor
Yorum

Kripto para piyasasında son dönemde yaşanan oynaklık, yatırımcıların bu ortamda yeni stratejiler geliştirmesine neden oldu. Bu durum zincir verilerinde de kendisini gösteriyor. Borsalardaki BTC adedindeki düşüş devam ediyor.

Glassnode verilerine göre Bitcoin’in kripto para borsası mevduatları, iki yılın en düşük seviyesi olan 1.921 BTC’ye geriledi. Döviz mevduatlarındaki düşüş dalgası, Bitcoin’in 20.000 doların altına inme tehdidiyle karşı karşıya kalmasının ardından geldi.

BTC borsa mevduatları
Kaynak: Glassnode

Kripto para birimi yüzde 1’e yakın günlük kazancı ile 21.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Adreslerin pek çoğunun zararda olduğu bir dönemde, yatırımcıların piyasaya olan güveni de azalmış gibi görünüyor.

Glassnode verileri ayrıca, yedi günlük hareketli ortalamada kayıp olan Bitcoin adreslerinin sayısının da 25 Ağustos itibariyle bir ayın en yüksek seviyesi ile 18.047.967.768’e ulaştığını ortaya koyuyor.

BTC kayıp adresler
Kaynak: Glassnode

Bitcoin’deki düşüş, geçtiğimiz hafta 25.000 doları test etmesi sonrasında gerçekleşti. Satışlar çoğunlukla Federal Rezerv’in yükselen enflasyonu frenlemek için devam eden sıkılaştırmanın devamı beklentilerine bağlanıyor.

Kripto para piyasası, Fed’in Temmuz’da yaptığı faiz oranı artışlarına olumlu tepki verdi. Bitcoin’in hisse senetleri ile olan yüksek korelasyonu ise devam ediyor. Bitcoin mevduatlarının düşmesine rağmen, belirli yargı bölgelerindeki borsalar, web sitesi trafiğine dayalı olarak etkinlik artışları bildiriyor.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, kripto para borsalarındaki trafiğin önemli bir bölümünü ABD’li kullanıcıların oluşturduğunu ortaya koymuştu. Son 90 gün içerisinde borsalara giren kullanıcıların yüzde 14’ünü ABD’li yatırımcılar oluşturuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%