Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Para Borsalarında ABD’li Kullanıcıların Hakimiyeti Var

Kripto para borsalarına yönelik yapılan bir araştırma, ABD’li yatırımcıların platformlarda kalabalık olduğunu gösteriyor. Detaylar haberde...
Kripto Para Borsalarında ABD’li Kullanıcıların Hakimiyeti Var
HABER GİRİŞ

Kripto para borsaları, yatırımcıların piyasaya giriş yapmasının başlıca yolları arasında yer alıyor. Bu nedenle platformların önemi her geçen gün artıyor. Geçen zaman içerisinde yatırımcıların farklı kripto borsalarını kullanımı, ülkelere göre değişiklik gösterebiliyor.

Arcane’in, SimilarWeb verilerinden derlediği araştırmaya göre son 90 gün içinde kripto borsası web sitelerine gelen küresel ziyaretçilerin en yüksek payını yüzde 14’ü aşarak ABD’li tüccarlar oluşturuyor .

Firma raporunda, ABD’li tüccarların, tüm kripto borsası ziyaretlerinin yüzde 14,33’ünü temsil ederek pazardaki açık ara en aktif katılımcılar olduğunu belirtti.

Güney Koreli tüccarlar yüzde 6,51 ile ikinci, yüzde 4,87 ile Rusya ve yüzde 3,46 ile Türkiye dördüncü sırada yer alıyor. Japonya, tüm kripto borsası web sitesi ziyaretlerinin yüzde 2.62’sini oluşturan tüccarlarla beşinci sırada yer alıyor.

Kripto borsalarında ülkelere göre giriş oranları
Kaynak: SmilarWeb

Çalışma 90 gün içindeki tüm kripto borsası web sitesi ziyaretlerinin yüzde 52,4’ünün, yalnızca 20 ülkeden gerçekleştiğini ortaya koydu.

GCM Yatırım Banner

Ülkelerin sahip olduğu sahip düzenlemeler nedeniyle, bazı tüccarların kripto borsalarını ziyaret etmek için sanal özel ağ (VPN) kullanma eğiliminde olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle açıklanan verilerden daha farklı bir oran söz konusu olabilir. VPN’ler sayesinde kullanıcılar kendi ülkelerinde yasaklanmış borsalara erişim sağlayabiliyor.

ABD eyaletlerden federal düzeye uzanan katı düzenleyici çerçeveye rağmen kripto para borsalarına ev sahipliği yapıyor. Ülkenin düzenlemeler ve büyük ekonomisi nedeniyle gelişmiş bir kripto para sektörüne sahip olduğu düşünülüyor.

Düzenleme sürecindeki değişiklikler nedeniyle, tüccarların farklı borsaları ziyaret etme oranında değişiklikler olabileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.