Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’den Aylar Sonra Pozitif Aylık Kapanış! Veriler Çıktı!

Herkesin fikir birliğine vardığı üzere Bitcoin ayı piyasasındayken geleceğe dair önemli olumlu verilerden biri aylık kapanışla geldi. Detaylar haberde;
Bitcoin’den Aylar Sonra Pozitif Aylık Kapanış! Veriler Çıktı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası aylar süren bir durgunluk ve düşüş süreci içindeyken Temmuz 2022 dönemi başta amiral gemisi Bitcoin yatırımcıları olmak üzere pek çok yatırımcı için yeni bir umut ışığı oldu. Bunun en önemli nedeni ise Bitcoin’in 3 aylık aranın ardından pozitif aylık kapanışa imza atmış olması.

Makro faktörlerin ön plana çıktığı Temmuz döneminin sonunda sergilenen Bitcoin fiyat hareketi, boğaların lehine haftalık ve aylık bir mum ortaya çıkardı.

Bitcoin’den Aylar Sonra Yeşil Mumlu Kapanış

Lider kripto para birimi, Nisan ayından itibaren süren 3 aylık düşüş döneminin ardından dün kapanışı gerçekleşen Temmuz ayını yüzde 16,8 oranında yükselişle 23.293 dolardan kapattı. Ayı piyasasının ortasında bu aylık yeşil kapanış BTC/USD’nin Haziran’da görmüş olduğu yüzde 40’lık düşüşün ardından piyasaya yeni bir heyecan getirmiş görünüyor.

Kasım 2021 döneminde başlayan ve büyük kayıpların yaşanmasına neden olan piyasanın düşüş süreci yılın ilk çeyreğinde de bir toparlanma belirtisi göstermiş ama bu tablonun devamı gelmemişti. Nisan 2022 döneminde 45.500 dolar seviyesinde başlayan satışlar Haziran ayında 17.622 dolarla dip seviyeye inmişti.

Yeni yıldan itibaren bakıldığında yaklaşık olarak yüzde 50 oranında bir değer kaybıyla yola devam eden Bitcoin’in, Temmuz kapanışında ortaya çıkan kazançlarının önümüzdeki dönemde sürüp sürmeyeceği merak konusu. Bu yükselişin ne kadar sürebileceği ise çoğu kişi için cevabı bulunması gereken bir diğer önemli soru konumunda.

GCM Yatırım Banner

Ayın Son Haftası Oldukça Volatil Bir Piyasaya Sahne Oldu

Aylık kapanışı belirleyen ayın son hafta sonu özellikle Bitcoin için oldukça hareketli geçti. Volatil işlemlere sahne olan piyasada Bitcoin 24.600 dolara kadar yükseliş sağlarken, ayın son gününde 23.700 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşadı.

Kapanışa doğru satıcılar piyasada daha fazla söz sahibi olurken Bitcoin 23.300 dolar seviyesine kadar çekildi.

Ayın ve haftanın ilk iş gününde Bitcoin için satıcılı işlemler hafif de olsa sürerken amiral kripto para birimi, CoinGecko verilerine göre şu sıralar 23.200 dolar seviyelerinde geziniyor.

Gözler Artık Ağustos Ayına Çevrildi

Yaz döneminin son ayı niteliğindeki Ağustos’ta Bitcoin fiyat hareketlerinin nasıl olacağı merak edilirken, Temmuz kapanışıyla birlikte piyasada olumlu bir havanın hakim olduğu görülüyor.

ABD’deki hisse senetlerinin Temmuz ayında FED kaynaklı volatiliteden kurtulmuş olması, ABD enflasyonu ve FED politikasında beklenen olası dönüşler, kurumsal Bitcoin katılımındaki hareketlilik yeni ayın başında olumlu bazı veriler olarak öne çıkıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.