Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’deki Yükseliş Yatırımcılarda ATH Beklentisini Artırdı

Bitcoin’in 2021’den bu yana en yüksek seviyelere çıkması, opsiyonlarda yeni zirve beklentilerini beraberinde getirdi. Detaylar haberde...
Bitcoin’deki Yükseliş Yatırımcılarda ATH Beklentisini Artırdı
HABER GİRİŞ

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanmasının ardından, kripto para biriminde yükseliş hızlandı Bitcoin yükselişini 50.000 doların üzerine taşıdı ve Aralık 2021’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Yatırımcılar kripto para biriminin Kasım 2021’de ulaştığı tarihi zirve olan 69.000 dolar civarındaki seviyelerden yükseliş opsiyonu bahisleri almaya başladı.

Hafta sonu, 65.000 dolar, 70.000 dolar ve 75.000 dolar seviyelerindeki birçok alım seçeneği, hacim ve açık pozisyon açısından dünyanın önde gelen kripto opsiyon borsası Deribit’te görüldü. Deribit’te bir opsiyon sözleşmesi bir BTC’yi temsil ediyor.

Alım opsiyonları yatırımcılara varlıklar için belirli bir tarihte belirli bir fiyattan satın alma hakkı verirken, satım opsiyonları ise satma hakkı verir. Mevcut durum ise yatırımcıların yükseliş beklentisi içinde olduğunu gösteriyor.

Galaxy America Satış Müdürü Kelly Greer, 50 bin dolarlık çağrılarda açık ilgi yoğunlaşması gördüklerini ve listelenen opsiyon piyasalarında Nisan’dan Haziran’a kadar 50 bin dolarlık, 60 bin dolarlık ve 75 bin dolarlık çağrılarda akışlar gördüklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Bu akışların, alıcıların bu pozisyonları üstlenmek için prim ödemeye istekli olduğuna dair inancını gösterdiğini ve yatırımcıların Bitcoin hakkında yapıcı bir bakış açısına sahip olduğunu gösterdiğini sözlerine ekledi.

Greer, geçen yılın son çeyreğinde OTM çağrılarında 30.000 dolar ve 40.000 dolar seviyesindeki benzer faaliyet yoğunluğunun, bu seviyelerde bir fiyat artışının yolunu açtığına dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.