Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Düşüş Sürerken O Sinyal Toparlanma İşareti Veriyor!

Kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin’de bir göstergeye dikkat çekti ve satın alma sinyali olduğunu belirtti. Detaylar şöyle…
Bitcoin’de Düşüş Sürerken O Sinyal Toparlanma İşareti Veriyor!
HABER GİRİŞ

Bitcoin’de bir süredir düşüşler yaşanıyor ancak bu satın alma sinyali ile işler değişebilir. Bitcoin’in saatlik grafiğinde TD Sequential göstergesi, bir satın alma sinyali vererek BTC’nin bir ila dört mum çubuğu kadar yükselebileceğini işaret ediyor. Bu gösterge, teknik analizde varlık fiyatının olası dönüm noktalarını belirlemek için kullanılıyor.

Kripto para analisti Ali Martinez, TD Sequential’in Bitcoin saatlik grafikte bir satın alma sinyali sunarak $BTC için bir ila dört mumluk potansiyel bir toparlanmaya işaret ettiğini belirtti. Tom DeMark tarafından geliştirilen TD Sequential göstergesi, fiyat çubuklarını inceleyerek trendin tükenme noktalarını tespit eder. İki aşamalı olan bu gösterge, kurulum aşaması ve geri sayım aşamasından oluşur.

BTC, TD Sequential göstergesi
Kaynak: Ali Martinex/X

Geri sayımın tamamlanması genellikle trendin sınırına ulaşıldığını ve bir geri dönüşün yakın olduğunu gösterir. Bitcoin’in saatlik grafiğinde TD Sequential göstergesinin verdiği satın alma sinyali, potansiyel olarak fiyatın tersine döneceğini ve bir ila dört saatlik mum çubuğunda artış yaşanabileceğini öngörüyor. Bu sinyal, mevcut düşüş eğiliminden kısa vadeli bir çıkış sağlayabilir.

Bitcoin fiyatı son dönemde çeşitli nedenlerle düşüş yaşadı. Kripto para birimi yeni haftada 67.000 dolar seviyesinin altını test etti. Kripto para birimi yazım itibarıyla 67.000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor.

ABD’deki Bitcoin ETF’lerinden yaşanan çıkışlar da BTC’nin fiyat hareketine olumsuz etki etti. Dün bu ETF’lerden 64 milyon dolarlık net çıkış gerçekleşerek 19 günlük giriş serisi sona erdi. Yatırımcıların duyarlılığının birikimden satışa dönmesi, Bitcoin fiyatını daha da baskı altına aldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.