Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Yeniden O Seviyeyi Aştı: Analistin Hedefi Çok Daha Yüksek

Bitcoin yeni haftaya girilmesi ile beraber yeniden yükselişe geçti ve 70.000 dolar seviyesini aştı. Analist daha yüksek bir seviyeyi işaret etti.
Bitcoin Yeniden O Seviyeyi Aştı: Analistin Hedefi Çok Daha Yüksek
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve kripto paralar geçen hafta yaşanan düşüşün ardından yeniden toparlanma işaretleri gösteriyor. Kripto para birimi yeni haftaya girilmesi ile beraber yükselişe geçti ve günler sonra yeniden 70.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. BTC yazım itibarıyla 70.400 dolar seviyesinde işlem görüyor.

En büyük altcoin olan Ethereum ise bu yükseliş ile 3.600 dolar seviyesini aştı. SOL, AVAX gibi pek çok altcoin yüzde 10’un üzerinde günlük yükselişler kaydetti. Coinglass verilerine göre, ani yeniden canlanma, tüm kripto varlıklarındaki 195 milyon dolarlık kaldıraçlı türev pozisyonlarını tasfiye etti. Bunların yaklaşık 129 milyon dolarlık kısmı düşük fiyatlardan kâr elde etmek isteyen short pozisyonlardı.

BTC saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yükseliş, kripto piyasaları için son düzeltmenin potansiyel olarak sona erdiğinin sinyalini veriyor. BTC geçen hafta 73.000 doların üzerindeki rekor fiyatlardan 61.000 doların altına düştü, buna ABD’de listelenen yeni spot Bitcoin ETF’lerine yavaş girişler ve Grayscale’in GBTC fonunun artan satışları eşlik etti.

10x Research, Bitcoin’in konsolidasyon paterninden yukarı yönlü bir çıkış yaptıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerini hedefleyebileceğine vurgu yaptı. Raporda, teknik analizde bir grafik deseni olan simetrik üçgen oluşumuna dikkat çekildi ve bu kırılmanın Bitcoin’in bir sonraki hamlesi için 63.000 dolar seviyesinden 15.000 ila 20.000 dolar arasında bir fiyat artışının habercisi olabileceği belirtildi.

Bu olursa BTC 83.000 dolara kadar çıkabilir. Raporda, yükseliş eğiliminin güvercin duruşlarına yönelen birkaç merkez bankası tarafından desteklendiği ve bunun Bitcoin’e fayda sağlayacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Rapor, Bitcoin’in ABD seçim yıllarında iyi performans gösterme eğiliminde olduğunu ve 2024’ün de bu yıllardan biri olduğunu vurguluyor. Bu dönemde tarihsel olarak yüzde 100 ila 200 oranında yükseliş olduğu hatırlatılan raporda, bunun yılın ilerleyen dönemlerinde daha yüksek fiyatlara ilişkin durumu desteklediğinin altı çizildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.