Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Madenciliğinin Bu Metriği Tarihi Zirvesinde

Son tahminlere göre Bitcoin madenciliğinin sürdürülebilir enerji kullanımı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıntılar haberde…
Bitcoin Madenciliğinin Bu Metriği Tarihi Zirvesinde
HABER GİRİŞ

The Bitcoin ESG Forecast tarafından Bitcoin madenciliğine ilişkin yeni bir rapor paylaşıldı. Elde edilen verilerin analiz edildiği raporda, son dört yılda Bitcoin’in sürdürülebilir enerji kullanımı diğer endüstrilerle karşılaştırıldı.

Verilere göre, Bitcoin madenciliği yüzde 54,5 ile birçok alt sektörde en fazla sürdürülebilir enerji kullanıcısı konumunda. Metrik diğer küresel endüstrilerle karşılaştırıldığında 2023 takvim yılı için sürdürülebilir madencilikte yüzde 3,6 oranında bir artış elde etti.

Tahmin, metan emisyonları kullanan şebekeden bağımsız Bitcoin madencilerini içeriyor Araştırmaya göre, Kanada ve ABD’deki küçük petrol üreticileri, tespit edilmesi daha zor olan metan gazının bir kısmını doğrudan dışarı atarak, doğal gaz yakma izinleri için para ödüyor.

Bitcoin sürdürülebilir enerji kullanımı
Kaynak: Woobull

Bununla birlikte bazı madencilik şirketleri elektrik üretmek amacıyla havalandırmalı metan kullanıyor ve bu da metan gazının havaya salınmasına kıyasla çevresel etkiyi azaltıyor. Bu, Bitcoin ağının tüm emisyonlarının yüzde 7,3’ünü dengeleme olmadan azalttığı anlamına geliyor.

Veriler emisyon azaltımı olarak tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüldüğünü gösteriyor. Tether’in Latin Amerika’da hidro madenciliğe doğru genişlemesi ve daha fazla şebeke dışı metan azaltıcı madenciliğin keşfi gibi ek şebeke dışı yenilenebilir kaynakları , Bitcoin ağının her zamankinden daha fazla sürdürülebilir enerji kullandığı anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner

Çin ve Kazakistan’da madencilere uygulanan kısıtlamalar, sektördeki firmaların Kuzey Amerika’daki yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmesine neden oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın