Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Hisselerden Ayrıştı: Analiste Göre Bir Dönem Kapanabilir

Bitcoin haftalık kazancı ile öne çıkarken, geleneksel borsalardan pozitif olarak ayrışmasıyla dikkat çekti. Ayrıntılar geliyor...
Bitcoin Hisselerden Ayrıştı: Analiste Göre Bir Dönem Kapanabilir
HABER GİRİŞ

Bitcoin bu haftaki yükselişi ile kripto pazarının genelinde yukarı yönlü bir harekete zemin hazırladı. Kripto para birimi haftalık bazda yüzde 14’e yakın getiri sağladı ve 35.000 doların üstünü test etti. BTC Yazım itibarıyla 34.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu hafta içinde yılın en yüksek seviyesi görülmüş oldu. En iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında, token yakımının ardından yzde 76 artışla kötü şöhrete sahip meme coin pepe PEPE, gerçek dünya varlık trendinin tokenizasyonundan yararlanan yüzde 4’ün üzerinde ralli yapan LINK ve finans odaklı Injective Protokolü’nün yerel token’ı INJ yer alıyor.

BTC fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Coinbase analistleri David Duong ve David Han, kripto paranın yükseliş haftasını daha da önemli hale getiren şeyin ABD hisse senetlerinin kasvetli performansı olduğunu belirtti .

Analistler, BTC’nin bu hafta önceki üç aya kıyasla 4,3 standart sapma daha yüksek hareket ettiğini, S&P 500 ve Nasdaq’ın ise aynı dönemde yaklaşık 2,5 ila 3,0 standart sapma daha düşük hareket ettiğini belirttiler.

Duong ve Han, “Bu büyük farklılık kısmen, Bitcoin’in olumlu kendine özgü hikayesiyle yan yana duran, kötüleşen makro ticaret ortamını yansıtıyor” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Yatırım danışmanlığı firması ByteTree’nin kurucusu Charlie Morris, teknoloji ağırlıklı Nasdaq’ın, BTC ve altının yükselişi arasında yaşadığı düşüşün, yatırım ortamında sürekli büyüyen büyük ABD teknoloji devlerinden uzaklaşmaya işaret ettiğini belirtti.

Morris “Büyük teknoloji pahalıdır ve bu haftaki yetersiz sonuçların ardından sektör artık fiyatları haklı çıkaracak kadar hızlı büyüyemiyor Elbette maliyetleri düşürmek için çok fazla alan vardı, ancak gerçek büyüme maliyetlerden ziyade satışlardan geliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Analist bunun bir dönemin sonu olduğunu ve teknoloji yatırımcılarının kripto gemisine atlaması gerektiğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.