Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin, Ethereum’daki Merge Yükseltmesi Sonrası Düşebilir

Araştırmacı Kyle McDonald, Bitcoin'in sonraki fiyat hareketleri için Ethereum'da yaklaşmakta olan Merge yükseltmesini işaret etti. Detaylar şu şekilde...
Bitcoin, Ethereum’daki Merge Yükseltmesi Sonrası Düşebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz yılın son çeyreğinden bu yana aşağı yönde hareket etse de, belirli zaman aralıklarında hafif toparlanmalar gösteriyor. Haziran ayında 17.000 dolara kadar gerileyen BTC, daha sonra 25.000 dolara kadar tırmandı.

Dijital varlık yazım itibarıyla 18.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yatırımcılar bundan sonraki fiyat hareketinin nasıl olacağını görmeye çalışırken, bağımsız bir araştırmacı Kyle McDonald görüşlerini paylaştı. Araştırmacı, Ethereum’da bu ay içerisinde uygulanacak olan Merge yükseltmesi sonrası, Bitcoin fiyatının düşebileceğini düşünüyor.

Yatırımcılara Bitcoin’lerini satmalarını tavsiye eden McDonald, bunun nedeninin, Ethereum zincirinin hisse kanıtı olarak bilinen, işlemleri doğrulamak için çok daha az enerji yoğun bir yönteme geçmesinden sonra, tüm çevrelerin, hem BTC hem de ETH’nin şu anda kullandığı yoğun enerjinin farkına varması olduğunu söyledi.

McDonald: Bitcoin Bir Daha Asla 69 Bin Dolar Olmayacak

McDonald, iklim krizini ve Bitcoin’in büyük enerji kullanımına dikkat çekerek, kripto paralara yönelik düzenlemelerin yapılması gerektiğini belirtti. Enerji tüketimi, çevre aktivistleri ve hükümetler için büyük bir tartışma konusu haline geldi ve McDonald, Bitcoin’in bir daha asla 69.000 doları göremeyeceğini söyledi. Kripto para birimi geçen Kasım ayında bu seviyeye çıkmıştı.

Ethereum güncellemesinin bu ay gerçekleşmesi bekleniyor ve beklenen faydalardan biri, blok zincirini devam ettirmek için çok fazla bilgisayara ihtiyaç duyulmamasıdır.
McDonald, Ethereum’un enerji maliyetlerini yüzde 99,95 oranında azaltma olasılığının oldukça gerçekçi olduğunu söyledi.

Araştırmacı ayrıca bir diğer riskin, NFT’ler ile ilgili olduğunu söyledi. Madencilerin iş kanıtı sistemine geçiş yapması ile beraber zincir üzerinde kopya NFT’ler olabileceğini belirtti. Bu durumun varlıkların değerini düşürebileceğini vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea, yalnızca hisse kanıtı zincirini destekleyeceğini söyledi ve sürecin sorunsuz çalışmasını sağlamak için geçişe hazırlandığını bildirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%