Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin ETF Girişleri için Yeni Rapor: İstikrar Göstergesi

Bitfinex tarafından hazırlanan raporda, güçlü Bitcoin ETF girişlerinin, kripto para birimine ilişkin istikrarı artırdığına yer verildi. Detaylar haberde...
Bitcoin ETF Girişleri için Yeni Rapor: İstikrar Göstergesi
HABER GİRİŞ

Spot Bitcoin borsasında işlem gören fonlara (ETF’ler) artan girişler ve olumlu ticaret koşullarıyla desteklenen, Bitcoin yatırımlarında yükseliş eğilimi gözlemleniyor. Bitfinex araştırmacıları, Bitcoin’in haftalık piyasa koşullarını inceleyerek 60.000 civarında bir taban fiyat belirledi.

Son Bitfinex Alpha raporu, bu inancı destekleyen üç önemli gelişmeyi vurguladı. Bunları tutarlı yüksek günlük kapanışlar, kripto borsalarından büyük BTC çıkışları ve spot Bitcoin ETF pazarına girişler olarak sıraladı.

BTC borsa çıkışları
Kaynak: CryptoQuant

Mayıs ayı ortasında borsalardan 55.000 BTC çekildi ve bu durum Bitcoin’in düşük volatilitesini olumsuz etkilemedi. Genellikle borsalardan büyük çıkışlar piyasa duyarlılığının olumsuz bir göstergesi olarak kabul edilirken, Bitcoin, geçen hafta 3,85 milyar dolarlık BTC çıkışına rağmen 61.000 doların üzerinde işlem görmeye devam etti.

ABD’deki spot Bitcoin ETF piyasası art arda yedi gün boyunca net pozitif girişler kaydetti. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) tarihsel olarak çıkışların çoğundan sorumluyken, son yedi günün altı gününde net pozitif (veya sıfır) giriş kaydetti. Bitfinex raporunda “Şu anda ETF alıcılarının, GBTC hariç, yaklaşık 62.000 dolar civarında benzer bir maliyet tabanı var” ifadesine yer verdi.

BlackRock, iShares Bitcoin Trust’a (IBIT) yaklaşık 16 milyar dolarlık yatırım çekti ve diğer dokuz onaylı Bitcoin ETF’sinden daha iyi performans göstererek şu anda zirvede yer alıyor. Bu veriler ışığında Bitcoin 70.000 dolar yakınlarında işlem görmeye devam ediyor. Kripto para birimi yazım itibarıyla 69.500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.