Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin ETF Başvurularının Kripto Fiyatlarına Yansımadığı Söylendi

Kripto piyasasında son dönemde spot Bitcoin ETF başvurularının fiyat tarafında hafife alındığı iddia edildi. Detaylar şöyle...
Bitcoin ETF Başvurularının Kripto Fiyatlarına Yansımadığı Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto araştırma şirketi K33’ün analistleri, son dönemdeki spot borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının, fiyatları artırma noktasında yeterince etkili olmadığını belirtti. K33 kıdemli analisti Vetle Lunde ve başkan yardımcısı Anders Helseth, son üç ayın Bitcoin ETF onayı şansını büyük ölçüde artırdığını ancak bu duygunun Bitcoin veya diğer temel kripto paraların fiyatlarına yansımadığını söyledi.

Analistler, Grayscale’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu karşısında kazandığı yasal zaferin ardından Bitcoin’in kazanımlarından neredeyse tamamen vazgeçtiğini, ancak bir onayın muazzam bir giriş çekeceğini düşünüyor. Bunun Bitcoin için satın alma baskısını önemli ölçüde artıracağını söylediler.

Potansiyel bir spot ETF reddinin olumsuz tarafının göz ardı edilebilir olacağını ve Bitcoin fiyatlarının mevcut seviyelerde kalmaya devam edeceğini belirttiler.

Ethereum’dan Daha İyi Performans Beklentisi

K33 analistleri spot ETF’lerin onaylanması durumunda, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi bir performans göstereceğini düşünüyor. ETH’nin önümüzdeki iki ay içinde Bitcoin’den daha iyi performans göstermesinin muhtemel göründüğünü, çünkü vadeli işlemlere dayalı bir ETF listelemesi öncesinde güçlü bir ivmeden yararlanacağını belirttiler.

Bitcoin ve Ethereum son dönemdeki spot ETF başvurularının ortasında fiyat noktasında zayıf görünümünü devam ediyor. BTC ve ETH sırasıyla 25.700 dolar ve 1.630 dolar seviyelerinden işlem görüyor. SEC geçen hafta aralarında BlackRock, WisdomTree, Invesco Galaxy’nin aralarında olduğu pek çok şirketin spot Bitcoin ETF başvurusunu erteleme kararı almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%