Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Dominance Grafiği Altcoinlerde Baskıya İşaret Ediyor!

Bitcoin’in dominance grafiğine bakan bir teknik analist, yeni bir yükselişin yaklaştığını belirtiyor. Bu olursa altcoin fiyatlarında baskı artabilir.
Bitcoin Dominance Grafiği Altcoinlerde Baskıya İşaret Ediyor!
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in artan fiyatı ile beraber piyasa üzerindeki hakimiyeti de uzun zamandır yukarı yönde hareket ediyor. Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin Dominance üzerindeki teknik görünüme dikkat çekti ve piyasa hakimiyetinin daha da artabileceğini belirtti.

Cowen paylaşımında, yükselen üçgen formasyonuna dikkat çekerek, “BTC hakimiyet treni istasyondan ayrılmak üzere” ifadesini kullandı. Fiyat, yükseliş trend çizgisi desteği ile yatay direnç trend çizgisi arasında konsolide olduğunda grafikte yükselen üçgen formasyonu gelişir.

BTC dominance yükselen üçgen görünümü
Kaynak: Benjamin Cowen/X

Bir diğer analist Beanie ise Bitcoin’in hakimiyetinin genellikle ayı piyasalarında büyüdüğünü, kripto yerli yatırımcıların güvenli bir liman olarak Bitcoin’e akın ettiğini ve istikrarını daha riskli ve spekülatif dijital varlıklara tercih ettiğini öne sürdü.

Beanie, Bitcoin’in bu ay tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen mevcut trendin 2018 ayı piyasasını yansıttığını belirtti. Bunun, hakimiyetin yüzde 70’ten yüzde 40’a önemli ölçüde düştüğü 2021 boğa piyasasından çok farklı olduğunu daha çok 2018-2019 ayı piyasası ile benzerlik taşıdığını ekledi.

BTC’nin piyasa hakimiyeti halihazırda yüzde 54 seviyesinde bulunuyor. Artan hakimiyet sermayenin büyük oranda Bitcoin’e girdiği anlamına gelir ve bu da altcoinlerde ralli bekleyenlerin istemeyeceği bir şeydir. Kripto para birimi yazım itibarıyla 70.600 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.